مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

نقش ویتامین c در پیشگیری از سرطان

تاثیر 10 برابری ویتامین C در درمان سرطان واقعیت دارد؟

یکی از بیماری‌هایی که عده‌ای را درگیر خود کرده، سرطان است. در واقع سرطان انواع مختلفی دارد که همه نوع سرطانی قابل درمان نیست. در این بخش از مجله پزشکی فارسیلو با نقش ویتامین c در پیشگیری از سرطان با شما هستیم.

بر اساس یک آمار بدست آمده در ایالات متحده تعداد افرادی که سالانه جان خود را به خاطر بیماری سرطان از دست می‌دهند، به تدریج کاهش یافته است، البته این خبر خیلی خوبیست، اما باید بدانیم، بیماری سرطان به عنوان دومین قاتل در مرگ و میر انسانها شناخته شده است.

تاثیر 10 برابری ویتامین C در درمان سرطان واقعیت دارد؟

بر اساس تحقیقات محققان، مصرف ویتامین c در پیشگیری از سرطان همانند یک سلاح در مقابل دشمن است، اسید اسکوربیک میتواند CSCS را هدف قرار دهد و خنثی کند. با مصرف ویتامین ث می‌توان از رشد سرطان جلوگیری کرد.

اگر می‌خواهید از رشد سرطان جلوگیری کنید؛ همواره سعی کنید، از دود سیگار، قلیان و مشروبات الکلی دور باشید، همیشه از مواد غذایی و میوه هایی که ویتامین سی بالایی دارند، استفاده کنید تا تاثیر 10 برابری این ویتامین در درمان سرطان را ببینید. هیچ دارویی تاکنون به عنوان قویترین داروی ضد سرطان شناخته نشده است، پس قویترین و بهترین راه حل پیشگیری است. منابع غذایی یا میوه ها بهترین گزینه برای تامین ویتامین c و ضد سرطان هستند. برای آشنایی با میوه‌های سرشار از ویتامین ث لینک زیر را دنبال کنید.

انسانها مانند سایر جانداران قادر به ساخت ویتامین سی در بدن خود نیستند، پس بایستی خودمان این ویتامین را به بدن برسانیم. وجود این ویتامین باعث محکم سازی خطوط اولیه سیستم دفاعی بدن می‌شود.

چند نکته خیلی مهم درباره سرطان

• ویتامین ث نمی‌تواند در بدن ذخیره شود، بنابراین باید به ویتامین‌های موجود در مواد غذایی و میوه ها که در بالا اشاره شد روی آورد، همچنین می‌توان از مکمل‌ها و قرص جوشان حاوی ویتامین c در درمان سرطان کمک گرفت.

• تنها نقش ویتامین c در پیشگیری از سرطان نیست، ویتامین های دیگری نیز به روند درمان و پیشگیری از سرطان کمک خواهند کرد، از جمله ویتامین E، ویتامین A که حاوی آنتی اکسیدهای لوتئین (Lutein)، زیگزانتین یا زآگزانتین (Zeaxanthin) و بتاکاروتن (Beta-Carotene) هستند.

تا حدودی از نقش ویتامین c در پیشگیری از سرطان آگاه شدید، پیشنهاد می‌شود مروری بر مقاله زیر داشته باشد؛

پیشنهادی: سرطان چیست؟ با انواع سرطان ها آشنا شوید.

قویترین داروی ضد سرطان کدام است؟ منابع غذایی ضد سرطان چطور؟ به بهبود مقاله کمک کنید

منبع: مجله بیماری ها / فارسیلو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.