مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

مقدار مصرف ویتامین c مجاز بدن

روزانه چقدر ویتامین C مصرف کنیم؟ | کدام افراد به ویتامین c بیشتری نیاز دارند؟

به طور کلی می‌توان گفت مصرف ویتامین c برای بیشتر مردم بی‌خطر محسوب می‌شود، ویتامین سی برای حفظ سلامت بدن ضروری است. و اما مقدار مصرف ویتامین c مجاز بدن چقدر است؟ روزانه چقدر ویتامین C مصرف کنیم؟ کدام افراد به ویتامین ث بیشتری نیاز دارند؟ در ادامه با مجله فارسیلو همراه باشید

روزانه چقدر ویتامین C مصرف کنیم؟

مقدار مصرف ویتامین c مجاز بدن در روز برای بانوان برابر با 75 میلی گرم و برای آقایان 90 میلی گرم است، در حالی که بسیاری از متخصصان در این باورند؛ باید 200 تا 250 میلی گرم در روز ویتامین ث دریافت کرد. افرادی که سیگار می‌کشند باید، تا 35 میلی گرم بیشتر نسبت به افراد غیر سیگاری ویتامین C مصرف کنند، یکی از دلایل تخلیه و کاهش ویتامین ث بدن سیگار کشیدن است.

ویتامین c را می‌توان از طریق رژیم غذایی صحیح، میوه ها و مکمل ها از جمله قرص جوشان برای نیاز بدن تامین کرد. توصیه ما استفاده از میوه هایی است که بیشترین ویتامین ث را در خود دارند، با مصرف این میوه ها علاوه بر ویتامین سی ویتامین های دیگر بدن تامین می‌شود.

مقدار مصرف ویتامین c مجاز بدن

کدام افراد به ویتامین c بیشتری نیاز دارند؟

انسان ها برخلاف جانداران، قادر به ساخت ویتامین ث در بدن خود نیستند، از این رو باید این ویتامین را خودمان تهیه و مصرف کنیم. ورزشکاران، افراد سیگاری، زنان باردار، بیماران و سالمندان نسبت به افراد دیگر به ویتامین c بیشتری نیاز دارند.

ورزشکاران

مقدار مصرف ویتامین c در بدنسازی چقدر است؟ افرادی که روزانه بیشترین کالری در بدن خود می‌سوزانند، علل خصوص در بدنسازی و پرورش اندام، به مراتب بیشتر از افراد دیگر به ویتامین c احتیاج دارند.

افراد سیگاری

با کشیدن سیگار نیکوتین وارد بدن می‌شود، در نتیجه چرخه‌ی بدن را مختل می‌کند. علاوه بر آن باعث خرابی دندان‌ها شده که ویتامین سی می‌تواند برای هر دو مفید باشد.

زنان باردار

در زنان باردار ویتامین ث نسبت به ویتامین های B9، ید، زنیک و امگا3 اهمیت کمتری دارد، ولی مقدار مصرف ویتامین c کمک به جذب آهن بیشتر و جلوگیری از، زایمان زودرس می‌شود.

بیماران

با توجه به انواع اقسام بیماری ها این قسمت فقط به دستور پزشک مصرف شود، زیرا ویتامین c دوای درد هر بیمار نیست.

سالمندان

در سالمندان ویتامین c باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، همچنین شادابی پوست می‌شود، ولی با افزایش سن روند درمان و پیشگیری طولانی تر می‌شود.

/مقدار مصرف قرص جوشان ویتامین c/

منبع: مجله سلامت و تندرستی / فارسیلو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.