مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

درباره سگ ها بیشتر بدانید

تاریخچه + نژادها + طول عمر + تصاویر

سگ با نام علمی: Canis lupus familiaris از راستهٔ سگ‌سانان و زیرگونهٔ اهلی گرگ‌ها و پستانداری است. یکی از نخستین حیواناتی که به دست انسان اهلی شد سگ‌ها هستند، در ادامه با تاریخچه سگ و انواع نژادها همچنین طول عمر سگ‌ها آشنا شوید.

بیوگرافی سگ

این حیوان در زندگی روزمره انسانها نقش های مختلفی دارد، از این نقش ها میتوان به: گله داری، محافظت، شکار، کمک به پلیس، بارکشی، سرگرمی یا همراهی و در بعضی مواقع دیده شده برای افراد ناتوان استفاده شده است. جالب است بدانید در بعضی کشورها سگ به عنوان یک منبع غذایی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

همه ما درباره هوش سگ و وفاداری آن بی اطلاع نیستیم. بر اساس تحقیقات، محققان این حیوان را جزء سومین حیوان باهوش در دنیا ثبت کرده اند.

تاریخچه سگ

اولین نژاد سگ یک نوع اهلی گرگ خاکستری تخمین زده شده است، ولی زمان و مکان دقیق اهلی شدنش مشخص نیست. زمان اهلی شدن این حیوان حدود 11 تا 16 هزار سال پیش تخمین زده شده که این زمان قبل از آغاز دوران کشاورزی و دامپروری است.

طبق بررسی از فسیل های باقی مانده و تغییرات ژنتیکی نشان می‌دهد، سگ‌ها حدود 17 تا 24 هزار سال پیش از لحاظ ژنتیکی به دو شاخه تقسیم شده اند (شرقی و غربی). شاخه شرقی در نقاط گوناگونی از خاور دور و شاخه دیگر در آسیا، آفریقا و اروپا ساکن شدند. از خویشاوندان سگها میتوان به: شغال، دینگو، روباه و گرگ اشاره کرد.

سگ‌ها همانند دیگر خویشاوندان خود از راستهٔ گوشتخواران هستند. اولین اعضای این خانواده حدود بیست و پنج میلیون سال قبل به سمت شمال آمریکا سفر کردند. با اینکه سگ از گرگ های وحشی سرچشمه گرفته است، ولی به انسان وفادار است، چراکه به تدریج توسط انسان ها رام شده و توسط شکارچی ها به کار گرفته شده است.

سگ و انواع نژادها

«در انتظار ویرایش….»

طول عمر سگ و دوران حیات

«در انتظار ویرایش….»

رفتارهای سگ از نگاه تصویر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.