مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

کلاغ لاشه Corvus corone + تصاویر

درباره گونه کلاغ لاشه بیشتر بدانید

کلاغ لاشه یکی دیگر از انواع نژاد کلاغ است این پرنده با نام علمی Corvus corone شباهت زیادی به کلاغ سیاه دارد، تشخیص آن باتوجه به تکزی بودن آن ممکن است. کلاغ لاشه یکی از گونه هایی بود که در ابتدا توسط یک گیاه شناس بنام کارل لینه “Carl Linnaeus” در کتاب «سامانه طبیعت» نوشته ایشان، نوشته شد. در ادامه با مجله اینترنتی فارسیلو همراه باشید.

رژیم غذایی:

همان گونه که از نام او پیداست، تغذیه بیشتر این پرنده را لاشه حیوانات تشکیل میدهد، اما همانند سایر گونه ها کلاغ لاشه همه چیزخوار است، کرم، لارو حشرات، پستانداران کوچک، تخم پرندگان دیگر، غلات و زباله ها میتواند در رژیم غذایی این پرنده قرار بگیرد. گاهی اوقات با کلاغ های دیگر دست به همکاری می دهند تا جان یک جانور را بگیرند.

زیست شناسی

این گونه بومی شرق آسیا و غرب اروپا است، جمعیت شرقی و غربی کاملاََ از یکدیگر جدا هستند و کلاغ ابلق فاصله بین این دو جمعیت را پر میکند. اندازه این جانور به 48-52 سانتی متر یا 19 تا 20 اینچ میرسد.

یکی از ویژگی های آنها صدای کاملاً متفاوت آنهاست، به طوری که به صورت گروهی بر روی درختان یا ساختمان تجمع میکنند و شروع به آواز خوانی، ژست گرفتن و سر و گردن خود را تکان میدهند، کلاغ لاشه ازجمله حیوانات باهوش هستند. آنها بجای تفریح، سرگرمی و همسریابی به دنبال غذا و کمک به والدین در تغذیه جوجه های نابالغ هستند.

تصویری از جوجه ها در لانه
تصویری از جوجه ها در لانه
احساس هم دردی کلاغ لاشه
تصویری از احساس هم دردی، برای یک پرنده مرده
1گونهCorvus corone
2وضعیت بقاءعالی جای نگرانی نیست
3سردهکلاغ
4فرمانرواجانوران
5تیرهکلاغیان
6شاخهطنابداران
7راستهگنجشک سانان
8ردهپرندگان

تصاویری از کلاغ لاش خور C.corone

تهیه شده توسط: مجله حیوانات | سایت فارسیلو
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.