مجله اینترنتی فارسیلو
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

کلاغ منقار بزرگ Corvus macrorhynchos + تصاویر

درباره کلاغ منقار بزرگ یا کلاغ جنگل بیشتر بدانید

کلاغ منقار بزرگ یکی از نژادهای کلاغ است، کلاغ جنگل یکی دیگر از نام های منقار بزرگ می باشد. Corvus macrorhynchos نام علمی کلاغ جنگلی است، کلاغ جنگل در رده پرندگان و راسته گنجشک سانان قرار دارد، این پرنده از خانواده کلاغیان است، در ادامه با مجله اینترنتی فارسیلو همراه باشید.

زیست شناسی

کلاغ منقار بزرگ با سخت ترین شرایط قادر به ادامه حیات است به گونه ای که با کم ارزش ترین منابع غذایی می تواند زنده بماند، این پرنده اولین بار توسط یک جانور شناس بنام یوهان گئورگ واگلر “Johann Georg Wagler” درسال 1827 توصیف شد.

گونه کلاغ جنگل بیشتر در قاره آسیا دیده می شود و بیشتر لانه سازی خود را در جنگل ها مانند کوه جنگلی هندی میسازد، به همین خاطر اکثر مردم لقب کلاغ جنگلی را به او داده اند. اندازه این پرنده به 46-59 سانتی متر، 18-23 اینچ میرسد و در جزایر کوریل، جزیره ساخالین و شمال شرقی ژاپن اندازه آن بیشتر از کلاغ لاشه میرسد.

محدوده نژاد کلاغ منقار بزرگ بسیار گسترده است، و از دریای شمال شرقی آسیا به افغانستان و شرق ایران، از طریق جنوب و جنوب شرقی آسیا، به جزایر سوندای کوچک و به کشور کامبوج کوچک در جنوب شرقی گسترش می یابد.

رژیم غذایی

کلاغ جنگل رژیم غذایی متفاوتی دارد، او هر مواد غذایی اعم از زباله ها، گیاهان، جسد جانوران، میوه های درختان، لارو و حشرات را میخورد. در ژاپن این کلاغ ها به عنوان یک آفت در نظر گرفته میشوند، آنها کیسه های زباله را با منقار بزرگ خود پاره میکنند، در واقع آنها یک شکارچی بزرگ هستند.

1 گونه C.macrorhynchos
2 وضعیت بقاء عالی جای نگرانی نیست
3 سرده کلاغ
4 فرمانروا جانوران
5 تیره کلاغیان
6 شاخه طنابداران
7 راسته گنجشک سانان
8 رده پرندگان

 

عکس های کلاغ جنگلی C.macrorhynchos

تهیه شده توسط: مجله حیوانات | سایت فارسیلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.