مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

کاهش فشار خون با روغن کنجد

یکی دیگر از مزایای روغن کنجد برای کاهش فشار خون است، روغن کنجد یکی از آن دسته روغن‌های گیاهی است که برای سلامتی شما مناسب است. اکثر متخصصان تغذیه به دو دلیل مصرف آن را پیشنهاد کرده‌اند. اول: آن را غنی از اسیدهای mono و polyunsaturated نوع خوبی از چربی است که کلسترول را کاهش می دهد. دوم: روغن کنجد کم چرب و اشباع شده است. روغن کنجد حاوی دو ماده شیمیایی به نام‌های سسامول و سزامین می‌باشد، که آنها آنتی اکسیدان‌های بسیار قوی هستند.

کاهش فشار خون با روغن کنجد و روغن سبوس برنج

مطالعات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد، ترکیب دو روغن گیاهی کنجد و سبوس برنج تاثیر بسزایی در کاهش فشارخون دارد، یکی از پزشکان بیمارستان چیکوشی ژاپن دکتر Dr. Divarjan Sankar (دیوارجان سانکار) تحقیقات خود را در دهلی نو هندوستان بر روی 300 نفر از بیمارانی که کلسترول و فشار خون بالایی داشتند انجام داد، او به 100 نفر از بیماران خود داروهای شیمایی داد و به 100 نفر دیگر روزانه 30 گرم روغن های کنجد و سبوس برنج برای آشپزی داد و به 100 نفر باقی مانده دارو و روغن داد، پس از 60 روز دید فشار خون تمامی بیماران پایین آمده بود، در بین آنها 100 نفری که از دارو و روغن استفاده کرده بودند، به طرز چشم گیری فشار خونشان پایین آمده بود.

کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی

با برسی بیشتر پزشکان در مورد تحقیقات دکتر دیوارجان سانکار متوجه شدند استفاده از ترکیب روغن کنجد و روغن سبوس برنج به میزان 25 درصد کلسترول بد را کاهش و باعث افزایش 10 درصدی کلسترول خوب می‌شود.
افرادی که از ترکیب دارو + روغن سبوس برنج و روغن کنجد برای کاهش فشار خون مورد استفاده قرار داده بودند، با کاهش 27 درصدی کلسترول بد و افزایش 11 درصدی کلسترول خوب مواجه شدند.

مصرف روغن کنجد برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی از توصیه‌های امروزی پزشکان است، پس امروز بجای استفاده از روغن‌های مایع با کلسترول بالا از روغن‌های گیاهی در پخت و پز استفاده کنیم، علاوه بر روغن کنجد، روغن زیتون، روغن هسته انگور و روغن سبوس برنج هم می‌تواند در کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی جلوگیری کند.

تهیه شده توسط: مجله سلامت
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.