مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

4 روش ساده برای حفظ تمیزی و رطوبت پوست

حفظ تمیزی و رطوبت پوست تنها با 4 روش ساده

حفظ تمیزی پوست و رطوبت پوست از نکات مهم در سلامت پوست و بدن است، در ادامه مجله اینترنتی با 4 روش ساده به حفظ تمیزی و رطوبت پوست خود کمک کنید.

شستشوی روزانه‌ی پوست

مسدود شدن منافذ پوست و آلودگی ها باعث تیره شدن پوست می شوند. حفظ تمیزی پوست از ایجاد جوش جلوگیری می کند و کمک می کند پوست تمیز و شادابی داشته باشید. برای تمیز نگه داشتن پوست نیازی به شوینده های خاص یا گران نیست و شستشوی پوست با آب و صابون های ملایم کفایت می کند.

 تامین رطوبت پوست

می توانید از کرم های مرطوب کننده یا مرطوب کننده های طبیعی استفاده کنید. دقت داشته باشید که کار مرطوب سازی پوست را باید بعد از شستشوی آن انجام دهید. از مرطوب کننده های طبیعی می توان به روغن نارگیل یا بادام و ژل گیاه آلوئه ورا اشاره کرد.

لایه برداری پوست

یکی از بهترین روش ها برای حفظ تمیزی پوست، سلامت پوست و کاهش تیرگی آن، لایه برداری پوست است. در فرآیند لایه برداری، سلول های مرده ی پوست از سطح آن جدا می شوند. بیشتر از یک یا دو بار در هفته پوست را لایه برداری نکنید. از لایه بردارهای طبیعی می توان به پودر قهوه، جو دو سر و شکر اشاره کرد که با مخلوط کردن آن ها با روغن زیتون یا نارگیل می توانید دست ها و پاهایتان را لایه برداری کنید.

ماساژ درمانی برای پوست

با استفاده از لوسیون یا ژل آلوئه ورا و یا عسل، دست ها و پاهایتان را ماساژ دهید. این کار باعث مرطوب شدن پوست و افزایش گردش خون و در نتیجه حفظ سلامتی و درخشان شدن پوست می شود. اگر از عسل استفاده می کنید، بعد از ماساژ پوست تان را با آب بشویید.

/انتهای پست: 4 روش ساده برای حفظ تمیزی پوست و رطوبت پوست/

تهیه شده توسط مجله زیبایی | فارسیلو
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.