مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

3 راه حل پیشگیری از تیره شدن پوست

پیشگیری از تیره شدن پوست

بیشتر مواقع با تیره شدن پوست روبرو میشیم، و این خیلی برای ما ناراحت کننده است، تیرگی پوست می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد از جمله: آلودگی‌ها، نور خورشید، عفونت‌های پوستی، قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش a و b خورشید و حتی رژیم غذایی نادرست و … . در ادامه مجله اینترنتی با 3 راه حل جهت پیشگیری از تیره شدن پوست همراه باشید.

استفاده از رژیم غذایی سالم و متعادل

بهترین روش برای مقابله با تیره شدن پوست، پیشگیری از آن در وهله‌ی اول است. داشتن یک رژیم غذایی مناسب یکی از بهترین روش ها برای این منظور است. مصرف مواد غذایی مناسب، سلامتی تمام قسمت های بدن را حفظ می کند و سلامت بدن به معنای سلامت پوست هم هست.

برای آنکه بتوانید بیشترین ویتامین و مواد معدنی ممکن را از طریق رژیم غذایی تان دریافت کنید، میوه ها و سبزیجات رنگارنگ را در رژیم غذایی خود بگنجانید. از مواد غذایی ای استفاده کنید که ویتامین سی زیادی دارند. این ویتامین رنگ پوست را یکدست تر و آن را انعطاف پذیرتر می کند.

به مقدار کافی آب بنوشید

به مقدار کافی آب بنوشید. آب برای سلامت بدن و پوست ضروری است، اما افراط در خوردن آب هم خطرناک است. بهترین روش برای تشخیص مقدار آبی که باید بخورید، توجه به نیاز بدن تان است. هر زمان که احساس تشنگی کردید آب بنوشید.

مصرف چربی های سالم را فراموش نکنید. علاوه بر بدن که برای بقای خود به چربی نیاز دارد، پوست هم برای سالم و درخشان بودن به آن نیاز دارد. از چربی های سالم می توان به تخم مرغ، زیتون، شکلات تلخ، ماهی سالومون، تخم آفتاب گردان، گردو، بادام و پسته اشاره کرد.

نکته: به جای غذاهای بیرون یا فرآوری شده، از غذاهای خانگی و تازه استفاده کنید.

محافظت از پوست در برابر نور مستقیم خورشید

یکی از بزرگ ترین عوامل تیره شدن پوست، قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش a و b خورشید است، چون در این حالت، پوست تلاش می کند با تولید بیشتر رنگدانه‌های پوستی از خود محافظت کند و ملانین بیشتر به معنای پوست تیره تر است. بهترین راه برای محافظت از خود در برابر خورشید، دوری از آن است اما دوری کامل از آفتاب ممکن نیست بنابراین:

  • استفاده از دستکش هنگام رانندگی.
  • استفاده از کرم ضد آفتاب.
  • از لوازم آرایشی SPF استفاده کنید.

از دست ها و پاها مراقبت کنید

تیره شدن پوست می تواند در اثر آلودگی، قرار گرفتن در معرض عناصر خاص و عفونت های پوستی هم باشد، بنابراین برای داشتن پوستی سالم باید دست ها و پاهایتان را تمیز نگه دارید و از آن ها مراقبت کنید. این کار از تیره شدن و صدمه دیدن پوست آن ها جلوگیری می کند.

تا حد امکان از تماس با مواد شیمیایی قوی خودداری کنید، چون این مواد به پوست صدمه می زنند.
هنگام مانیکور و پدیکور احتیاط کنید، چون اگر وسایل آن ها به خوبی استرلیزه نشده باشند، دچار عفونت قارچی خواهید شد.

در ادامه بخوانید: 5 ترفند برای روشن کردن پوست
تهیه شده توسط مجله زیبایی | فارسیلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.