مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

اپل دکمه Home صفحه نمایش را در نسخه iPad Pro 2018 حذف کرد

حذف دکمه home نسخه iPad Pro 2018

شرکت اپل را می‌توان نوآورترین شرکت فناوری و تکنولوژی در تمام طول تاریخ دانست. از سال 2011 تا سال 2018 این شرکت از طرف مجله‌ فوربز که یکی از مشهورترین مجله‌های اقتصادی جهان است برای هشتمین بار به عنوان با ارزش‌ترین برند جهان انتخاب شد. ارزش سهام اپل برای اولین بار در بین سهام شرکت‌ها، در ماه آگوست 2018، به بیش از یک تریلیون دلار رسید و این موفقیت به طور قطع مدیون محصول سال گذشته این شرکت یعنی آیفون ایکس است.

اگرچه محصول آیپد از فروشی هم‌سان با فروش آیفون برخوردار نیست، اما یک محصول کلیدی برای اپل به شمار می‌رود. نکته حائز اهمیت این است که هرساله شرکت اپل معمولا از برخی محصولات درجه دو خود مانند آیپدها، در ماه اکتبر رونمایی می‌کند.

پس از شایعات بسیاری که حول محور سری آیپادهای پرو 2018 ایجاد شد، در نهایت شرکت اپل تصمیم دارد نسل بعدی تبلت‌های خود را امشب به تاریخ 30 اکتبر 2018 عرضه کند. در همین رابطه روز گذشته، یک تصویر جدید از طراحی احتمالی آیپد پرو 2018 اپل فاش شد که بر اساس آن تحلیلگران احتمال حذف یکی از دکمه‌های ضروری در منوی کاربری این محصول را بالا می‌دانند. دلیل اصلی این موضوع طراحی دکمه‌هایی در ضلع فوقانی و راستی آیپد پرو 2018 است که احتمال دارد یکی از این دکمه‌ها بخواهد جای دکمه لمسی Home را پر کند.

طراحی آیپد پرو 2018

مساله‌‌ دیگر درباره طراحی آیپد پرو 2018 این است که به نظر می‌رسد شرکت اپل این محصول را با گوشه‌های منحنی صفحه نمایشگر ساخته است. همچنین لازم به ذکر است که برخلاف گوشی‌های هوشمند این شرکت، هیچ طراحی ناچی در بالای نمایشگر این تبلت‌ها به چشم نمی‌خورد.

اپل دکمه Home صفحه نمایش را در نسخه iPad Pro 2018 حذف کرد
طراحی آیپد پرو 2018 با گوشه‌های منحنی صفحه نمایشگر

درحال حاضر، این مساله روشن نیست که محصول جدید شرکت اپل، چه زمانی آماده‌ فروش خواهد شد و به چه قیمت و تعدادی در بازار عرضه می‌شود. با این حال، گفته می‌شود که دو نسخه 11 و 12.9 اینچی آیپد پرو برای عرضه آماده شده است و احتمالا به فناوری جدید Apple Pencil شرکت اپل نیز مجهز خواهند بود.

تهیه شده توسط: مجله اینترنتی / منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.