مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

نحوه‌ی استعلام شارژ و اینترنت در همراه اول

چگونه اطلاع از باقیمانده شارژ همراه اول خود داشته باشیم؟ روش های مختلفی برای نحوه استعلام باقیمانده شارژ همراه اول وجود دارد، همچنین در ادامه نحوه استعلام باقیمانده اینترنت همراه اول را به شما با روشهای متعددی که وجود دارد، به شما آموزش می‌دهیم. مشترکین دائمی نیازی به استعلام باقیمانده شارژ سیم کارت خود ندارند، تنها در صورت نیاز می‌توانند از باقی مانده اینترنت خود آگاه شوند. جالبه بدونید قابلیت‌های زیادی برای اطلاع از ریز مکالمات، تعداد اس ام اس های ارسالی و حجم مصرفی اینترنت به صورت روزانه برای شما وجود دارد. در این مطلب به تمامی روشهای موجود برای استعلام باقیمانده اینترنت و شارژ همراه اول به شما آموزش داده می‌شود. از شما می‌خواهیم با مجله اینترنتی فارسیلو همراه باشید تا از موجودی سیم کارت اعتباری همراه اول با روش‌های مختلف اطلاع یابیم.

روشهای استعلام باقیمانده شارژ همراه اول

برای مشاهده میزان شارژ همراه اول می‌توان با استفاده از کد دستوری USSD یا با شماره گیری 444 و با نصب اپلیکیشن همراه من که برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس موجود است اقدام کنید، همچنین با مراجعه به آدرس رسمی https://www.mci.ir سایت همراه اول می‌توان از موجودی شارژ سیم کارت همراه اول خود با خبر شد، برای اینکار لازم است در سایت همراه اول ثبت نام کرده و با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوید.

با استفاده از کد دستوری USSD

برای مشاهده باقیمانده شارژ سیم کارت همراه اول می‌توان با استفاده از کد دستوری USSD اقدام کرد، این روش کاملاً رایگان، آسان و سریع است. در این روش دو کد وجود دارد، ابتدا از از دو کد دستوری برای مطلع شدن از میزان شارژ سیم کارت همراه اول استفاده نمایید، کد باقیمانده شارژ همراه اول به دو صورت زیر آمده است. همچنین کد باقیمانده اینترنت همراه اول و شارژ در کد دوم ذکر شده یکی هستند.

کد باقیمانده اینترنت همراه اول + کد USSD باقیمانده شارژ همراه اول دائمی و اعتباری
کد باقیمانده شارژ همراه اول اعتباری

کد اول:
11#*140* به این صورت: ستاره 140 ستاره 11 مربع را شماره گیری کرده و از باقی مانده شارژ همراه اول خود باخبر شوید، در صورتی که شارژ خود را به صورت فوق العاده وارد نموده‌اید، مقادیر شارژ فوق العاده به صورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد. مشترکینی که از بسته‌های اینترنت نیز استفاده می‌کنند، آخرین وضعیت بسته خود را بعد از کد دستوری به واسطه پیام کوتاه دریافت خواهند کرد.

کد دوم:
121#*10* به این صورت: ستاره 10 ستاره 121 مربع را شماره گیری کرده و از باقی مانده شارژ همراه اول خود باخبر شوید، کد دستور اول  متداول تر از کد دستوری دوم است، اما هر دو کد گفته شده باقیمانده شارژ همراه اول را به شما نشان می‌دهند.

با شماره گیری 444

سامانه 444 از روش‌های دوم برای اطلاع از میزان باقیمانده شارژ همراه اول است، با شماره گیری 444 از خط اعتباری همراه اول و از منوی موجود شماره 2 را انتخاب نمایید تا میزان اعتبار سیم کارت همراه‌اول به شما اعلام شود. شماره 444 رایگان بوده و هزینه‌ای برای دارندگان سیم کارت همراه اول محاصبه نخواهد شد.

نصب اپلیکیشن همراه من

یکی دیگر از روش های مشاهده میزان اعتبار همراه اول با استفاده از اپلیکیشن همراه من است، این نرم افزار که سازنده خود شرکت بوده امکانات فراوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد، ابتدا نرم افزار همراه من را از فروشگاه خود دانلود یا در لینک‌های زیر که برای شما قرار داده‌ایم به راحتی دانلود و سپس اقدام به نصب اپلیکیشن همراه من نمایید.

در گوشی‌های اندرویدی کافیست عبارت My MCI را در Google Play Store جستجو نمایید. در گوشی‌هایی با سیستم عامل iOS نیز در App Store جستجو کنید، اپلیکیشن همراه من برای سیستم عامل ویندوز نیز در دسترس است، برای نصب آن بهتر است در Microsoft Store عبارت My MCI یا همراه من را جستجو کنید. پس از نصب این اپلیکیشن، ابتدا بایستی عضو شوید و اگر قبلا ثبت نام کرده‌اید با وارد کردن شماره تلفن و رمز خود وارد برنامه شوید.

اپلیکیشن همراه من گرفتن میزان موجودی
استعلام مجودی شارژ و اینترنت همراه اول با همراه من

روند عضو شدن نیاز به ارسال کد به شماره تلفن شما و احراز هویت شماست، بعد از اینکه با موفقیت وارد اپلیکیشن همراه من شدید، در صفحه اصلی این نرم افزار می‌توانید اطلاعات کلی از سیم کارت خود مانند: شارژ باقی مانده، مانده اینترنت و … را مشاهده کنید، در منوهای این نرم افزار امکانات فوق العاده‌ای برای شما قرار گرفته است.

مراجعه به آدرس رسمی سایت همراه اول

از دیگر روش‌های استعلام باقیمانده شارژ همراه اول ورود به سایت رسمی همراه اول است، ابتدا از طریق لینک زیر وارد سایت همراه اول شوید و در صفحه باز شده شماره تلفن و رمز عبور خود را وارد کنید، اگر قبلاً عضو نشده‌اید بهتر گزینه ثبت نام را انتخاب و همانند نرم افزار همراه من مراحل احراز هویت را انجام دهید، در صفحه باز شده برای شما یعنی بعد از وارد شدن با نام کاربری به سایت، شما می‌توانید از آخرین زمان محاصبه یعنی باقی مانده شارژ و اینترنت خود با خبر شوید.

ورود به سایت همراه من

موجودی سیم کارت اعتباری همراه اول را می‌توان در آدرس وارد شده بالا دریافت کرد، قابلیت‌هایی که در اپلیکیشن همراه من وجود دارد، نیز در سایت همراه اول موجود است.

روشهای استعلام باقیمانده اینترنت همراه اول

کد باقیمانده اینترنت همراه اول کدام است؟ همانطور که در روش های گرفتن موجودی سیم کارت اعتباری همراه اول مراحلی ذکر شد، می‌توان موجودی دیتا یا اینترنت همراه اول خود را با روش های مختلف مشاهده کرد، از جمله روش‌های باقیمانده اینترنتی همراه اول دائمی و اعتباری می‌توان به کد دستوری و اپلیکیشن همراه من اشاره کرد، همچنین با مراجعه به وبسایت رسمی همراه من می‌توان از باقیمانده اینترنت همراه اول دائمی یا اعتباری خود مطلع شد.

کد باقیمانده اینترنت همراه اول

کد استعلام باقیمانده اینترنت همراه اول سیم کارت دائمی و اعتباری به چه صورت است؟ با استفاده از سه کد دستوری زیر می‌توانید از مانده اینترنت همراه اول خود مطلع شوید:

کد باقیمانده اینترنت همراه اول
کد باقیمانده اینترنت همراه اول دائمی و اعتباری

با شماره گیری #320*10* و یا با شماره گیری #0*100* همچنین با شماره گیری #11*140* می‌توان از میزان باقی مانده اینترنت خود جویا شد، کدهای گفته شده در صورت داشتن بسته اینترنتی به صورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد. جالب است بدانید، با وارد کردن رمز باقیمانده اینترنت همراه اول و پیامک دریافتی، علاوه بر مشاهده باقیمانده اینترنت همراه اول تاریخ شروع و اتمام بسته، همچنین مصرف شما در سایتهای داخلی و تخفیف وارد شده برای شما قابل نمایش است.

با ارسال عدد 0 لاتین به شماره 8080 نیز می‌توان بجای کد، از باقیمانده اینترنت همراه اول خود باخبر شوید.

باقیمانده اینترنت همراه اول با اپلیکیشن همراه من

یکی از امکانات اپلیکیشن همراه من مشاهده حجم باقی مانده اینترنت است، به کمک این نرم افزار می‌توان حجم مصرفی روزانه، ماهانه را به صورت درصدی و عددی مشاهده کرد، برای این منظور طبق آموزش بالا (نصب اپلیکیشن همراه من) در نرم افزار ثبت نام کرده و پس از وارد شدن، در صفحه اصلی از حجم باقی مانده اینترنت همراه خود با خبر شوید.

همچنین با مراجعه با سایت همراه من نیز می‌توان به میزان مصرفی و جزئیات خیلی دقیق تر دسترسی داشت. در صورت بروز هرگونه مشکل در نظرات اطلاع رسانی کنید، در اسرع وقت نظر شما بررسی و پاسخ داده می‌شود، نظرات ارسالی بایستی مرتبت با موضوع مطلب باشد، در مطلب بعدی با آموزش نحوه‌ی استعلام شارژ و اینترنت در ایرانسل با شما هستیم، همراه ما باشید.

منبع: مجله ترفند و آموزش / فارسیلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.