مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

تبدیل فایل xml به json و بالعکس

چگونگی تبدیل فایل xml به فرمت json جی‌سن یا جی‌سان با واژه JSON ساختاری با استاندارد باز است که در انتقال اطلاعات و داده‌ها استفاده می‌شود. برای مثال برای انتقال داده‌هایی بین مرورگر و سایت از این نوع فرمت‌ها استفاده می‌شود که برای انسان نیز قابل خواندن است. یکی از مهمترین کاربردهای فرمت JSON استفاده از آن در تکنولوژی آژاکس “AJAX” است. در ادامه آموزش مجله اینترنتی با ذکر یک سایت تبدیل xml به JSON همراه ما باشید.

آموزش تبدیل فرمت اکس‌ام‌ال (xml) به فرمت جی‌سان (JSON)

در ویدیوی آموزشی زیر از سایت Heilton نحوه تبدیل فرمت xml به json را خواهید آموخت.

ساختار JSON

ساختار JSON جی‌سن بسیار ساده بوده و همین سادگی آن باعث شده نسبت به ایکس‌ام‌ال برتری داشته باشد. با این ساختار به راحتی خود کاربران و انسان نیز می‌توانند محتوای داده ها را بخوانند. حال قواعد کلی JSON به صورت زیر است، به تصویر زیر دقت داشته باشید.

نمونه ساختار json
ساختار فایل json چگونه است؟

محتوای داخل JSON با آکولاد باز “}” شروع می‌شود و با آکولاد بسته “{” تمام می‌شوند. این بلاک به عنوان آبجکت مادر نیز شناخته می‌شوند.

تبدیل انلاین XML به JSON

به صورت آنلاین نیز می‌توان فایل‌های xml را به JSON تبدیل کرد. سایت تبدیل xml به JSON آدرس “www.utilities-online.info” برای ورود به سایت XML to JSON and JSON to XML converter online بر روی لینک زیر کلیک کنید. در آدرس زیر، تبدیل انلاین XML به JSON را می‌توان به راحتی انجام داد. توجه: در این سایت محدودیتی در اندازه داده‌ها وجود دارد.

تبدیل آنلاین xml به JSON

/ پایان آموزش تبدیل فایل xml به json /

منبع: مجله آموزشی / فارسیلو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.