مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

نمایش و فعال سازی تب developer در اکسل

تب Developer در نرم افزار اکسل به معنی توسعه دهنده، یکی از تب های پر کاربرد برای ماکرو نویسی است، یک سری از کاربردهای دیگری مانند وارد کردن و صادر کردن دادها در فرمت XML نیز در این تب قرار دارد که با فعال سازی آن برای شما نمایان می‌شود. با نصب نرم‌افزار اکسل به صورت پیش فرض تب Developer مخفی بوده، در این مطلب به شما نحوه فعال سازی Developer در اکسل یا فعال سازی ماکرو در اکسل را آموزش خواهیم داد. با مجله فارسی زبانان همراه باشید.

فعال سازی تب توسعه دهنده (Developer) در اکسل

در ابتدا وارد اکسل شوید و در محیط ریبون اکسل راست کلیک کنید، در پنجره باز شده همانند تصویر زیر گزینه Customize the Ribbon را انتخاب کنید تا پنجره جدیدی برای شما باز شود. به تصویر زیر دقت کنید.

Activate Developer tab the door Excel
آموزش فعال سازی تب توسعه دهنده در اکسل

در پنجره باز شده به دنبال گزینه Customize the Ribbon در نوار سمت چپ بگردید، سپس انتخاب کنید. دقت داشته باشید گزینه Customize the Ribbon بر روی main tabs باشد. اکنون می‌توانید گزینه Developer را مشاهده کنید، تیک آن را زده و بر روی گزینه OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود. به تصویر زیر دقت داشته باشید.

Excel options - گزینه های اکسل
در Excel options می‌توان تمامی تغیرات از جمله تب فوق را فعال کرد.

با فعال سازی Developer در اکسل به راحتی برای شما قابل نمایش خواهد بود، گزینه های دیگری در تنظیمات اکسل وجود دارد که می‌توانید ابزارهای مختلفی را نیز فعال و قابل نمایان کنید.

فعال سازی Developer در اکسل ۲۰۰۷

ابتدا از قسمت بالای صفحه اکسل روی آیکون office که سمت چپ قابل مشاهد است کلیک کنید و به تب options رفته و در آخر نیز به popular بروید. اکنون در سمت راست صفحه ای که برای شما نمایش داده می‌شود به دنبال گزینه Show Developer Tab in Ribbon بگردید و در نهایت تیک آن را بزنید. یادتان نرود برای تغییر تنظیمات گزینه ok را کلیک نمایید تا برای شما ذخیره شود.

برای نمایش این تب در اکسل ۲۰۱۰ از روش زیر استفاده کنید.

فعال سازی نوار Developer در اکسل ۲۰۱۰

در اکسل ۲۰۱۰ کمی متفاوت تر است ولی آسان، مثل همیشه به قسمت بالای سمت چپ صفحه اکسل رفته و در تب فوقانی گزینه file را انتخاب کنید. در صفحه باز شده به options مراجعه کرده و به دنبال Customize Ribbon بگردید، سپس آن را انتخاب و در سمت راست همین صفحه باز شده تیک Developer tab را بزنید تا برای شما نمایش داده شود.

با کلیک بر روی گزینه ok تمامی تنظیمات و تغییرات اعمال می‌شود، در صورت بروز هرگونه مشکل در نظرات اطلاع رسانی کنید تا سریعا پاسخ داده شود.

منبع: مجله آموزشی / فارسیلو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.