مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

چگونگی تشخیص هک شدن اکانت اینستاگرام

تا کنون اکانت اینستاگرام شما هک شده است؟ برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام خود چه کارهایی انجام داده اید؟ از چه روش هایی برای تشخیص هک شدن اکانت اینستاگرام استفاده کردید؟ همیشه انتخاب گذر واژه طولانی و پیچیده خیال شمارا از بابت جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام شما آسوده نمیکند، البته انتخاب رمز مناسب یکی از راه ها برای عدم دسترسی هکره ها به اکانت شماست، در این مطلب شما خواهید آموخت که چگونه اکانت هک شده اینستاگرام خود را تشخیص بدهید و برای امنیت بیشتر اون از چه روش های استفاده کنید. در ادامه با مجله اینترنتی فارسیلو همراه باشید.

روش های تشخیص هک شدن اکانت اینستاگرام کدامند؟‌

این وظیفه شما نیست که به تنهایی امنیت حساب اینستاگرام خودرا بالا ببرید، اینستاگرام موظف است در مقابل افراد سودجو امنیت اینستاگرام خود را افزایش دهد، پس همیشه از نسخه های جدید منتشر شده این پلتفرم استفاده کنید تا در مقابل بخشی از این حملات سودجو در امان باشید. اکنون چگونه اکانت هک شده حساب اینستا را تشخیص بدیم؟ این کار ساده است اما نیاز به بررسی دارد و شما باید تمامی تنظیمات اعمال شده را در حافظه خود داشته باشد تا در صورتی که چیزی جابجا یا هک شده بود، سریعا تشخیص بدید.

ایمیل خود را بررسی کنید

بله اگر شخصی به اکانت ایمیل شما دسترسی داشته باشد، به راحتی می تواند با فشردن فراموشی رمز عبور آن را از طریق ایمیل کاربری اینستاگرام بازیابی کند. به اکانت ایمیل خود رفته و تمامی ایمیل ها را چک کنید. اگر هکر از این طریق وارد شده باشد حتماً ایمیل حاوی لینک بازیابی گذر واژه موجود می باشد. این احتمال نیز وجود دارد هکر ردپایی از خود بجا نزارد و سریعاً بعد از تغییر گذر واژه ایمیل را حذف کرده باشد. ایمیل و گذر واژه ایمیل را در مقابل هک شدن اکانت اینستاگرام ایمن نگدارید.

تشخیص هک شدن اکانت اینستاگرام
بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام توسط ایمیل

صندوق پیام خودرا چک کنید

ممکن است هک کننده از افراد نزدیک شما باشد و به تلفن همراه شما دسترسی داشته باشد، پیام های دریافتی خودرا بررسی کنید. اما چه زمانی نیاز به بررسی ایمیل و صندق دریافت sms است؟ زمانی که گذر واژه شما تغییر کرده و اکانت اینستاگرام شما واژه قبلی را قبول نمی کند. اگر رمز عبور فعلی شما تغییر نکرده پس به سراغ روش بعدی تشخیص هک شدن اکانت اینستاگرام می رویم.

کامنت‌ها، استوری‌ها، پست‌ها و دایرکت اکانت خودرا بررسی کنید

با مراجعه به بخش کامنت ها می توانید از تغییرات اخیر آگاه شد یا قسمت استوری و پست. اگر مدتی بعد از هک متوجه تغییرات حساب کاربری شده اید باید به دقت بررسی کنید که آیا پستی از اکانت شما حذف شده یا پستی اضافه شده؛ افراد سود جو از این طریق می توانند به راحتی به کسب کارهای خود رونق بدهند البته ممکن است آسیبی به اکانت شما نرسد اما این احتمال نیز وجود دارد در اثر حملات هکرها به اکانت شما عملیات غیر قانونی و خلاف قوانین اینستاگرام یا کشور انجام دهد و در نهایت منجرب به مسدودی اکانت اینستاگرام یا … شود.

همچنین با مراجعه به قسمت Account Data حساب خود، از تغییرات اطلاعات وارد شده شما با خبر شوید. اگر به حساب اینستاگرام خود دسترسی دارید، از طریق مرورگر های امن مانند گوگل کروم و فایرفاکس به اکانت خود رفته و مسیر Profile سپس بر روی آیکون Settings کلیک کرده در نهایت Privacy and Security انتخاب و گزینه View Account Data را کلیک کنید.

سخن آخر

برترین علایم هک شده اکانت اینستاگرام، تغییر گذر واژه, حذف اکانت اینستاگرام  و تغییر در پست ها و سایر قسمت ها می باشد، در صورتی که شماهم مورد حمله هکرها قرار گرفته اید، پیشنهاد می کنیم مقاله افزایش امنیت و جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام را مطالعه کنید. اگر اکانت شما شامل اطلاعات شخصی و مهم است در نگهداری و امنیت آن در مقابل هک شدن اکانت اینستاگرام جدی باشید و همیشه اخبار اینستاگرام را دنبال کنید.

منبع: مجله آموزش و امنیت / فارسیلو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.