مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

آموزش تامین امنیت اینستاگرام و ممانعت از هک شدن اکانت

تاکنون برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام و راه کارهایی جهت مقابله و ممانعت از هک شدن حساب اینستاگرام خود اندیشیده‌اید؟ پس با آموزش تامین امنیت اینستاگرام همراه همیشگی ما باشید تا ایمنی حساب اینستاگرام شما را بالا ببریم. اینستاگرام یکی از شبکه های محبوب بین کاربران ایرانی و خارجی محسوب می شود که روز به روز امنیت و امکانات جدید به آن اضافه می‌شود، کاربران می توانند عکس و ویدیوهای خودرا در این شبکه به اشتراک بگذارند، برخی کاربران پست های عمومی و عده‌ای نیز پست های خصوصی منتشر می کنند. مشکل زمانی ایجاد می شود که این شبکه توسط افراد سود جو (هکرها) هک شود. آیا شما به امنیت اکانت اینستاگرام خود توجه دارید، حال این سوال برای شما پیش آمده که چگونه از هک شدن اکانت اینستاگرام خود جلوگیری کنیم؟ با ما در مجله اینترنتی فارسی زبانان همراه باشید تا روش های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام را برای شما آموزش دهیم.

روش های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

قبل از اینکه بخواهیم به آموزش امنیت اینستاگرام، این شبکه محبوب بین کاربران بپردازیم و از هک شدن حساب کاربری اینستاگرام جلوگیری کنیم باید دید اکانت شما قبلا توسط اشخاص سود جود مورد حمله قرار گرفته است یا خیر! چرا که اگر هکر به ایمیل و رمز عبور آن دسترسی داشته باشد شما هرچه قدر هم امنیت اکانت اینستاگرام را محکم و نفوذ ناپذیر کنید، باز هکر می تواند توسط ایمیل یا شماره تماس شما وارد اکانت شما شود و به راحتی هک کند. قبلاً در مورد این سوال که از کجا بفهمیم اکانت اینستاگرام هک شده بحث کرده ایم؛ پس بعد بررسی و رفع از روش های زیر جهت بالا بردن امنیت اینستاگرام خود اقدام کنید.

تغییر ایمیل اینستاگرام

اگر متوجه هک شدن اکانت اینستاگرم خود شده اید، سریعا و حدالمقدور ایمیل کاربری خودرا تغییر دهید. با این کار هکر ایمیل جدید حساب شما را نداشته و نمی تواند رمز عبور شما را بازیابی کند؛ شاید شما صاحب یک کسب و کار هستید و یا به هر دلیل دیگری قادر به تغییر ایمیل نیستید. در این صورت متوسل به روش بعدی شوید، هرچند توصیه می کنیم ایمیل خود را در صورت ممکن تغییر دهید تا سطح دسترسی و امنیت اکانت اینستاگرام شما تامین شود.

تغییر ایمیل و رمز اینستاگرام
تغییر ایمیل اینستاگرام و گذرواژه

تغییر پسورد ایمیل ثبت شده در اکانت اینستاگرام

اگر به هر یک از دلایل شخصی نتوانستید ایمیل اکانت اینستاگرام را تغییر دهید، باید رمز عبور آن را تغییر داده و از کلمه های عبور مناسب استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم اگر ایمیل جدید از قبل ساخته شده بود باز گذر واژه آنرا تغییر دهید تا امنیت اکانت اینستاگرام شما به خطر نیفتد، کار از محكم كاری عیب نمی‌كند. در ادامه نحوه‌ی انتخاب بهترین پسورد آمده است.

همیشه بروز بمانید

یکی از راه‌های افزایش و تامین ایمنی اینستاگرام، بروزرسانی منظم است. خیلی از کاربران با توجه به انتشار نسخه جدید اینستاگرام، از بروزرسانی آن جلوگیری می‌کنند و این کار درستی نیست. اینستاگرام روز به روز در حال پیشرفت است و در هر بروزرسانی امنیت جدید اینستاگرام بالاتر رفته و راه‌های نفوذ افراد سودجو را کور می‌کند. پس همیشه بروز بمانید و از نسخه جدید اینستاگرام استفاده کنید تا از دست هکرها در امان باشید.

تغییر رمز عبور (گذرواژه) حساب اینستاگرام

همیشه رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را حفظ کنید و هر چند مدتی برای تامین امنیت بیشتر پسورد اکانت اینستاگرامخود را تغییر دهید. در نظر داشته باشید نوع کاراکتری که برای رمز عبور انتخاب می کنید خیلی مهم است. یکی از مهم ترین روش های جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام در واقع انتخاب گذر واژه قدرتمند است نه طولانی!!! برای مثال چند رمز عبور ضعیف و چند رمز عبور قدرتمند در زیر آمده است که می تواند شما را در انتخاب رمز عبور قوی و ضد هک یاری نماید.

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با استفاده از تغیر رمز عبور
تغییر گذرواژه اکانت اینستاگرام

گذر واژه ضعیف و قابل هک

 • 0000000000 ← زمان هک 3 ثانیه
 • 12345678910 ← زمان هک 35 ثانیه
 • 12fa13gh  ← زمان هک 16 دقیقه و 33 ثانیه
 • farsilo ← زمان هک 2 ثانیه
 • @#؟-+=3 ← زمان هک 1 دقیقه و 21 ثانیه

گذر واژه قدرتمند و ضد هک

 • naser.5071 ← زمان هک 23 سال و 11 ماه
 • n-aser@50#71 ← زمان هک 110698 سال و 7 ماه
 • 1a+#Hh4@ ← زمان هک 24 روز و 20 ساعت

کلمه های عبور بالا توسط یک نرم افزار هک مورد بررسی و زمان تقریبی قابل هک شدن و شناسایی پسورد بدست آمده است.

پس به یاد داشته باشید بهترین کلمه عبور برای تامین امنیت چه در اکانت اینستاگرام و چه در ایمیل اینستاگرام یا هر زمینه‌ی کاری انتخاب گذر واژه دارای حداقل 8 کلمه ترکیبی از اعداد، کاراکترهای مجاز از قبیل (-+@#$%*! و …) حروف انگلیسی کوچیک و بزرگ است که هرچند قابل حفظ نیست اما اکانت شما را در مقابل حملات هک محافظت می کند.

توجه: برای بالا بردن امنیت اکانت اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن از گذر واژه های قدرتمند و ضد هک مثال زده شده در بالا استفاده نکنید، رمزهای عبور گفته شده تنها برای مثال بوده و برای همه کاربران قابل نمایش است. در صورت استفاده ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال هک شدن اکانت شما نخواهیم داشت!

نکته مهم: با توجه به رمزهای عبور آمده، حساب شما تا حدودی ضد هک می شود اما این بدان معنا نیست که با انتخاب گذر واژه قوی دیگر اکانت شما هک نمی شود، بلکه هکر بایستی زمانی طولانی برای شکستن رمز عبور شما صبر کند.

سعی کنید برای اطمینان بیشتر هر از گاهی رمز عبور جدید به اکانت اینستاگرام خود بدهید تا همیشه در امنیت بالا باقی بمانید.

منع دسترسی اپلیکیشن های مشکوک به اکانت شما

گاهی اوقات مشکل هک شدن اکانت اینستاگرام شما به اپلیکیشن های مشکوک و غیر مجاز بر می گردد. حدالامکان در صورت نیاز به برخی اپلیکیشن های ضروری مجوز بدهید و از نرم افزارهایی مشکوک دوری کنید. برای شروع منع دسترسی، ابتدا از طریق مرورگر وب وارد اکانت خود شوید و به قسمت Profile (پروفایل) رفته و بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید، سپس گزینه‌ی Authorized Apps را انتخاب کرده و فهرست اپلیکیشن های دسترسی به اکانت اینستاگرام را مشاهده کنید.

در همین منو باز شده می توانید به راحتی دسترسی برخی از اپلیکشن ها را قطع کنید تا یک قدم به جلوگیری از هک اکانت اینستاگرام نزدیک شوید، به همین راحتی.

فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرم

یکی از قابلیت های جالب و ضروری تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام است که همانند پسورد به افزایش امنیت اینستاگرام کمک بزرگی می‌کند. با فعال کردن این گزینه دیگر هکرها و حتی خود شما نمی توانید برای ورود به اکانت تنها با رمز عبور همیشگی وارد شوید، بعد از فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام، از این پس برای هربار ورود به اکانت اینستاگرام رمز عبوری از طریق sms به شماره موبایل ثبت شده در اکانت شما فرستاده می شود و با استفاده از گذرواژه فرستاده شده می توانید وارد اکانت خود شوید. برای تامین امنیت اینستاگرام حتماً این قابلیت جدید را فعال‌سازی کنید، این عالی است مگه نه!

تایید دو مرحله ای اینستاگرام جدید
تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرم

باز پس گیری اکانت

قدم آخر زمانی رخ می دهد که شما برای افزایش امنیت اینستاگرام خود هیچ اقدامی نکرده‌اید و حساب شما به هر دلایلی مسدود شده و قادر به مشاهده محتوای خود نیستید. کمی سخت و دشوار است، ممکن است برای باز پس گیری اکانت اینستاگرام خود هفته ها صبر کنید. و اما چگونه اکانت اینستاگرام خود را پس بگیریم؟ ادامه آموزش را دنبال می‌کنیم.

بعد از دریافت ایمیل حاوی تغییر کلمه عبور یا ایمیل باید سریعاً اقدام کنید، معمولاً در چنین ایمیل هایی گزینه ای به عنوان Revert this change و یا reset your password می بینید که با کلیک کردن بر روی این گزینه ها فرایند بازگشت اکانت اینستاگرام هک شده شروع می شود. در این زمان اینستاگرام از شما می خواهد که هویت خود را تایید کنید تا مطمن شود این حساب کاربری متعلق به شما بوده و برای شخص دیگری نباشد.

برای اینکار شما باید از خودتان عکس بگیرید، به این صورت که یک کاغذ که کد ارسالی اینستاگرام برای شما فرستاده شده با فونت درشت و خوانا در دست شما قرار گرفته و هم شما و کاغذ درون عکس دیده شوید. لازم به ذکره که بایستی مشخص کنید اکانت شما توسط چه گجتی هک شده (آیفون، اندرویید و …).

دیگر کاری از دست شما بر نمی آید، باید صبر اندیشه کرد تا کارشناسان اینستاگرام هویت شما را تایید و حساب شما را از حالت مسدودی درآورند. امیدوارم آموزش تامین و افزایش امنیت اکانت اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام جدید برای شما مورد استفاده قرار گرفته باشد. اگر سوالی در این رابطه دارید می توانید با دنبال کردن هشتک اینستاگرام و یا در نظرات اطلاع رسانی کنید، این وظیفه ماست که پاسخی جامع و مشکل گشا به شما بدهیم. با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان.

منبع: مجله آموزش و امنیت / فارسیلو

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. سلسله میگه

  عالی بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.