مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

زندگی نامه نیما رئیسی و همسرش + عکس

بیوگرافی نیما رئیسی : وی بازیگر و خواننده ایرانی است. نیما رئیسی متولد ۳ مرداد ۱۳۵۴ است، او در بیمارستان فامیلی رشت به دنیا آمده و تمام دوران کودکی و نوجوانی خود را در ساری و منطقه دشت ناز (شهرک مسکونی نکاچوب) گذرانده است. اقامت او در شهر ساری از سال ۶۸ تا ۷۳ بوده و پس از آن به تهران مهاجرت کرده است. همچنین زادگاه پدری او شهر بابل می‌باشد. وی در مقطعی عضو انجمن گویندگان جوان بوده است. در ادامه با زندگی نامه نیما رئیسی، کارنامه وی، آثار هنری، همسر و عکس های او بیشتر خواهید دانست.

شروع فعالیت

نیما رئیسی فعالیت خود را از کلاس های آزاد تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا شروع کرد و سپس وارد بازیگری شد، وی در سال 74 از تئاتر دیده شد و برای بازی در سریال قصه های شب سیما دعوت شد. او در این سریال در کنار بزرگانی چون خانوم خیراندیش بازی کرده است.

ورود به عرصه دوبله و رادیو

او همزمان با بازیگری به لطف عده‌ای از دوستان خود برای گویندگی در رادیو شرکت کرد و بواسطه فعالیت مستمر او در کارهای دوبله کنندگی به عنوان گویندگی نیز شناخته شد.

فیلم های نیما رئیسی

تاکنون در ۱۴ فیلم سینمایی و سریال نقش آفرینی کرده است، فیلم ها به شرح زیر می‌باشد.

در سال ۱۳۷۹ فیلم داستان یک شهر توسط اصغر فرهادی
در سال ۱۳۸۳ سریال کمربندها را ببندیم از قسمت ۳۰ تا ۳۳ بازیگری کرده است
در سال ۱۳۸۶ عشق را خط نزن به کارگردانی عباس رنجبر
در سال ۱۳۸۶ در فیلم سینمایی میوه ممنوعه توسط حسن فتحی
در سال ۱۳۸۶ تله فیلم تنگنا توسط علیرضا بذرافشان
در سال ۱۳۸۷ تله فیلم پس از پایان
در سال ۱۳۸۷ در تله فیلم لالایی برای بیداری ایفای نقش داشته است
در سال ۱۳۸۷ در فیلم تلویزیونی تا فردا بازیگر بوده است
در سال ۱۳۹۱ سریال پروانه توسط جلیل سامان کارگردانی شده است
در سال ۱۳۹۲ در سریال ستاره حیات به جواد ارشاد سرابی
در سال ۱۳۹۴ در سریال حرف‌های بی مخاطب
در سال ۱۳۹۴ در سریال آمین به کارگردانی بهرنگ توفیقی
در سال ۱۳۹۷ در سریال پدر
و در سال ۱۳۹۷ در سریال دل دار به کارگردانی جمشید محمودی و نوید محمودی در نقش پژمان شریفی – معشوق ستاره و صاحب ماهی سرا فعالیت داشته است.

نیما رئیسی در سال ۱۳۹۸ در فیلم سینمایی لونه شغال به کارگردانی و نویسندگی رضا دادویی و تهیه کنندگی حسین مسافر آستانه فعالیت داشته است.

فعالیت رئیسی در گویندگی و دوبله

برنامه پارازیت از رادیو جوان، نریشن تیزرهای تبلیغاتی ایرانسل، مستند سیاسی هشت سال اینگونه گذشت، بجای دیو، گاستون، شمعدان و راوی در انیمیشن دیو و دلبر، بجای مندی و سید و نقش های فرعی در انیمیشن عصر یخبندان ۱، بجای سید در انیمیشن عصر یخبندان ۳، بجای کوسه در انیمیشن در جستجوی نمو، بجای شرک در انیمیشن شرک ۱، بجای کارل، شین و پدر جیمی در انیمیشن جیمی نوترون: پسر نابغه، بجای سندباد در انیمیشن سندباد و افسانه هفت دریا، بجای باب در انیمیشن شگفت انگیزان و شگفت انگیزان ۲، بجای قرمز در انیمیشن پرندگان خشمگین، بجای حلقهٔ گمشده در انیمیشن هیولاها علیه بیگانگان، به جای کوازی مودو در انیمیشن گوژپشت نتردام تا به امروز فعالیت داشته است.

عکس هایی از نیما رئیسی و همسرش

نظر شما در باره‌ی نیما رئیسی چیست؟ دیدگاه خود را بیان کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.