مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

سگ سومین حیوان باهوش در دنیا

هوش سگ سومین حیوان از نظر هوش در جهان شناخته شده است.

آیا سگ سومین حیوان باهوش در دنیا محسوب میشود؟

با توجه به بحث هوش حیوانات در این مقاله، هوش سگ ها یکی از اولین گزینه هایی هستند که به فکر ما راه پیدا میکنند، تحقیقات دانشمندان هم هوش بالای این حیوان را تایید می کند.

بر اساس تحقیقات گوناگون در این زمینه هوش سگ ها می توانند بین 100 تا 300 کلمه را به ذهن خود بسپارند، سگ ها نه تنها رابطه احساسی بسیار متفاوتی را با دیگران برقرار می کنند بلکه نوع رابطه انسان های مختلف را با یکدیگر درک می کند،  سرعت یادگیری در سگ ها از بسیاری حیوانات بالاتر است، آنها احساسات بسیار پیچیده ای را تجربه می کنند.

سگ با نام علمی Canis lupus familiaris در زیرگونهٔ اهلی گرگها و پستانداری از راستهٔ سگ سانان قرار دارد. نه تنها سگ ها از متنوع ترین جانوران زمین هستند که از هزاران سالیان قبل در کنار انسانها نقش های مختلفی را برعهده داشته اند. بلکه جزء نخستین جانورانی هستند که به دست انسان اهلی شدند.

امروز در بیشتر خانه ها از حیوانات گوناگونی از جمله سگ در نژاد های مختلفی به منظور نگهبان، گله داری، شکار، تفریحی و … نگهداری میشود.

اولین سگ اهلی شده به دست انسان یک نوع گرگ خاکستری است، ولی زمان و مکان دقیق آن هنوز مشخص نشده است.

سگ سومین حیوان باهوش در دنیا هوش سگ

ممنون از اینکه با مقاله سگ سومین حیوان باهوش در دنیا با ما بودید، شما درباره هوش سگ چه میدانید؟ در نظرات منتظر دیدگاه شما هستیم، همواره پیشنهاد میکنیم با مقاله زیر در کنار ما باشید:

پیشنهادی: درباره سگ و انواع نژاد سگ Canis lupus familiaris بیشتر بدانید؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.