مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

دلفین چهارمین حیوان باهوش در دنیا

درباره هوش دلفین ها بیشتر بدانید؟

آیا دلفین چهارمین حیوان باهوش در دنیا شناخته شده است؟

حال همه میدانیم دلفین و هوش آنها همیشه مثال زدنی بوده است، خیلی از علاقمندان حیوانات، او را از نظر هوش و احساس با انسان مقایسه می کنند. در ادامه با هوش دلفین با ما باشید؛

با توجه به معیارهای سنجش هوش حیوانات، این حیوان می توانند رفتارهایی را که آموخته است به فرزندان خود هم آموزش دهد مانند تمیز کردن استخر، تحقیقات نشان داده، دلفین های تربیت شده می توانند تا 60 کلمه و 2 هزار جمله انسان را متوجه شوند. هر دلفین در جمع سایر دلفین ها روابط متنوعی را ایجاد می کند، جال است بدانید آنها می توانند مدت طولانی با تماشای تلویزیون سرگرم شوند.

گفته شده است، اجداد این جانور حدود 50 میلیون سال پیش برای پیدا کردن غذا مورد نیاز خودشان از خشکی به سمت دریا روانه شدند. به دلیل توانایی هوش بالای این نوع حیوان، ظاهر دوستانه و احساسی، جنب و جوششان دلفین ها در طول تاریخ توجه انسانها را به سمت خود جلب کرده اند.

دلفین‌ها از پستانداران دریازی از راسته آب بازسانان هستند، که رابطه نزدیکی با نهنگ‌ها و گرازماهی ها دارند. به صورت تقریبی حدود 40 گونه دلفین وجود دارد که در 17 رده گوناگون رده بندی شده‌اند.

دلفین چهارمین حیوان باهوش در دنیا | هوش دلفین

ممنون از اینکه با مقاله دلفین چهارمین حیوان باهوش در دنیا با ما بودید، شما درباره هوش دلفین چه میدانید؟ در نظرات منتظر دیدگاه شما هستیم، همچنین پیشنهاد میشود با مقاله زیر همواره با ما باشید؛

پیشنهادی: درباره Dolphin دلفین ها و انواع نژاد آن بیشتر بدانید؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.