مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

میمون ها پنجمین حیوانات باهوش دنیا

درباره هوش میمون ها بیشتر بدانید؟

هوش میمون: آیا میمون ها پنجمین حیوانات باهوش دنیا هستند؟

با وجود اینکه رفتارهای زیرکانه ای از خود نشان میدهند، دانشمندان این حیوان را در دسته پنجم سنجش معیارهای هوش قرار دادند. هوش میمون ها از دید اکثر افراد حتی بیشتر از فیل است.

میمون ها رفتارهای مشابه زیادی از انسانها انجام می دهند به همین دلیل نتایج تحقیقاتی هوش میمون ها را تایید می کند، دوست داریم آنها را هوشمند بدانیم، تا به فضا پرتاب کنیم!

هوش میمون ها باعث شده کار با ابزار الات را خیلی سریع  می آموزند، حتی دیده شده هنگام خطر برای دفاع از آنها برای خود استفاده می کنند، علاوه بر ترس و خشم در وجودشان، احساسات پیچیده ای مانند شادی، غم و ناامیدی را هم به خوبی درک می کنند، در برخی فرایندهای مرتبط با حافظه شبیه انسان ها یا حتی بهتر از انسان ها هستند، جالب آنجاست در انجام هرکاری, عجولانه تصمیم نمیگیرند و به سرعت واکنش نشان نمیدهند گاهی صبر می کنند، فکر می کنند و جنبه های مختلف آنرا می سنجند، مبادا کاری اشتاه پیش برود. هوش میمون ها آنها را جزء رده 5 فهرست برترین هوش حیوانات قرار داده است.

آنها از نسل پیش میمونیان پدید آمده‌ و تکامل یافته‌ ویژه هند هستند. شبه میمون های اولیه در آمریکای جنوبی طی 90 میلیون سال به رده پَخ بینیان (میمون‌های عنکبوتی، مارموستها و …) رسیده اند. میمون ها مسیر متفاوت و پرثمرتری را از قدیم تا کنون طی کرده اند، نخستین آنها راست بینیان (بابونها، ماکاکها و …) هستند.

میمون ها پنجمین حیوانات باهوش دنیا | هوش میمون

ممنون از اینکه با مقاله میمون ها پنجمین حیوانات باهوش دنیا با ما بودید، شما درمورد هوش میمون ها چه میدانید؟ در نظرات منتظر دیدگاه شما هستیم، همچنین پیشنهاد میشود با مقاله زیر همواره در کنار ما باشید؛

پیشنهادی: درباره Monkey میمون ها و انواع نژاد میمون بیشتر بدانید؟

تهیه شده توسط: مجله حیوانات | سایت فارسیلو                در اینستاگرام ما را دنبال کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. مهناز میگه

    میمون با این همه زرنگیش تازه پنجمه پس اولیش کیه؟

    1. فارسیلو میگه

      اولیش فیل هست، شش مورد باهوش ترین آنها در سایت درج شده جستجو کنید “باهوش ترین حیوانات”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.