مجله اینترنتی فارسی زبانان
مجله آنلاین برای فارسی زبانان

کلاغ ششمین حیوان باهوش در دنیا

درباره هوش کلاغ ها چه میدانید؟

آیا کلاغ ششمین حیوان باهوش در دنیا شناخته شده است؟

شاید شماهم هوش کلاغ ها را کمتر در فهرست موجودات قرار داده اید. اینگونه نباشید، کلاغ ها برخلاف ظاهر شیطانی خود، از احساسات بالایی در بین یک دیگر برخوردارند. کلاغ ششمین حیوان باهوش در دنیا محسوب کردند.

هوش کلاغ ها چهره انسان ها را تشخیص می دهند و حتی گفته شده است می توانند تا سالها آنرا به خاطر خود بسپارند، آنها غذاهای خود را در مکانهایی مثل دفن کردن زیر خاک و … مخفی می کنند که پرندگان دیگر نبینند، دقیقا مانند جی پی اس آنرا به راحتی پیدا میکنند.

این پرنده به ظاهر خشن گردو، فندق و غذاهای دیگر مشابه را در محل عبور و مرور، ترافیک و صخرها می اندازند تا بشکند و بتوانند آنرا بخورند، آنها بیشتر هوش خود را به سود خود بکار میبرند تا دیگران. اگر کلاغ ها لیوان نصف آب شده را ببینند با ریختن سنگ و اشیا در آن ارتفاع آب را بالا می آورند تا آنرا بنوشند. آنها در محافظت از خانواده خود به شدت سخت گیر هستند، و مانند حیوانات هوشمند دیگر برای مرده های خود عزاداری میکنند.

هر چند که گفته شده است، در میان پرندگان بزرگترین مغز متعلق به طوطی میباشد، ولی از لحاظ هوش کلاغ ها در بین پرندگان باهوش‌تر به حساب می آیند. اصلی ترین سنجش هوش دلیل بر حجم مغز نیست.

این حیوان با نام انگلیسی raven از خانواده Corvidae کلاغان در راستهٔ گنجشک سانان قرار دارد، طبق آمار بدست آمده پیر ترین کلاغ در سن 59 سالگی عمر خود را از دست داده است، با توجه به طول عمر بالای آنها عمر متوسط تا 20 الی 30 سال گزارش شده است.

کلاغ ششمین حیوان باهوش در دنیا | هوش کلاغ

ممنون از اینکه با مقاله کلاغ ششمین حیوان باهوش در دنیا با ما بودید، شما درباره هوش کلاغ تا چه میزان اطلاعات دارید؟ در نظرات منتظر دیدگاه شما هستیم، همچنین پیشنهاد میشود در ادامه با مقاله زیر همواره در کنار ما باشید؛

پیشنهادی: درباره raven کلاغ ها و انواع نژاد کلاغ بیشتر بدانید؟

تهیه شده توسط: مجله حیوانات | سایت فارسیلو              در اینستاگرام ما را دنبال کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. مجید و رضا هستیم میگه

    واقعا باهشن کلاغا یبار لونشونا خراب کردم همشون داشتن با نوکشون بهم حمله میکردن. یادش بخیر تجربه خوبی بود

    1. فارسیلو میگه

      کار خوبی نبود، دیگه از این کارا نکن !!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.