امروز Tuesday 25 June 2019

مجله علمی

خواص مریم گلی پنبه ای + عوارض

مریم گلی پنبه ای یکی از گیاهان دارویی با خواص فراوان است که سالیان متمادی در طب سنتی جهت درمان و تسکین درد مورد استفاده قرار گرفته است این گیاه دارویی فواید

ماستیت عفونی چیست؟ علایم + عکس و درمان

علت اصلی ماستیت چیست؟ عوامل افزایش دهنده خطر ماستیت کدامند؟ چگونه از ماستیت پیشگیری کنیم؟ مهم‌ترین عوارض ماستیت کدامند؟ چگونه بیماری ماستیت

Lymphoma | سرطان لنفومی یا لنفوم چیست؟

Lymphoma گروهی از تومورهای یاخته های خونی که از لنفوسیت ها به وجود می آیند، تقریبا میتوان گفت 50% انواع سرطان خون، سرطان لنفومی یا لنفوم و سایر

هارد دیسک چیست و انواع درایو دیسک‌ها

هارد دیسک چیست؟ درباره تاریخچه هارد دیسک و اطلاعات مبتدی هارد درایوها همچنین انواع هارد بیشتر بدانید. عموماً دور هارد دیسک ها از ۳۶۰۰ تا ۷۲۰۰ دور در دقیقه

درباره دلفین و انواع نژاد آن بیشتر بدانید؟

دلفین با نام علمی: Dolphin از پستانداران دریازی و راسته آب بازسانان هستند، اجداد این جانوران حدود 50 میلیون سال پیش که از جفت سم سانانی بودند، برای تامین مواد غذایی خود از خشکی به سمت دریاها روی آوردند. دلفین و انواع نژاد آنها حدود 40 گونه و در 17 سرده گوناگون رده‌بندی شده‌اند.

سرطان لوکمی یا سرطان لوسمی چیست؟

این نوع سرطان به دو شکل حاد و یا مزمن شناخته شده است. سرطان لوسمی مزمن آهسته تر از نوع حاد پیشرفت دارد، ولی نوع حاد سریعتر و احتیاج به درمان فوری دارد. در ادامه با چهار نوع آن آشنا می شوید. تعدا بالای این سلول ها باعث ایجاد اختلال توانایی میشود، به طوری که در مبارزه با…

Myeloma | سرطان میلوما چیست؟

در نوع سرطان Myeloma سلول های پلاسما را هدف قرار داده و مانع تولید آنتی بادی در بدن می شود و به تدریج سیستم ایمنی بدن را در برابر انواع عفونت ها ضعیف می کند. علائم سرطان میلوما یا مولتیپل میلوما: هیپرکلسمی “hypercalcemia” کم خونی، فقر الدم یا آنمی “Anemia” و…

باهوش ترین حیوانات دنیا

باهوش ترین حیوانات دنیا کدامند و با چه معیارهایی سنجیده میشوند؟ با توجه به تنوع معیارها و عدم امکان تعریف دقیق معیارهای سنجش هوش، بازهم نمیتوان هوش حیوانات را در یک فهرست رتبه بندی دقیق قرار داد.

فیل برترین حیوان باهوش در دنیا

فیل اولین حیوان باهوش در دنیا به شمار میرود. فیل ها از آن دسته حیواناتی هستند که به زبان متعارف و خودمانی، هوش هیجانی بالایی دارند. طبق آمار بدست آمده فیل ها در مقابل سایر دیگر حیوانات از بیشترین نشانه های همدلی و درک متقابل را نشان می‌دهند، آنها برای حل مشکلات خود کار……

قارچ های خوراکی و سمی

در هنگام برخورد اولیه با قارچ جدید ، حتماً باید جانب احتیاط را رعایت کنیم. چون احتمال بروز حالت حساسیت و سمیت نسبت به آن در انسان وجود دارد. در جنس آمانیتا (amanita) گونه های بسیار سمی و کشنده وجود دارد.

فواید پرورش قارچ های خوراکی

برخلاف قارچ هایی که به طور طبیعی از طبیعت جمع آوری می شوند، درباره قارچ های پرورشی این اطمینان خاطر وجود دارد که حتماً خوردنی است. تمایل عمومی به انتشار قارچ های خوراکی طی قرنهای متمادی به استفاده و مصرف آنها کمک شایانی کرده است.

سگ سومین حیوان باهوش در دنیا

سگ جزء سومین حیوان باهوش در جهان محسوب میشود، با اینکه از وفاداری و هوش این حیوان تعاریفی شنیدیم، رتبه سوم در سنجش معیارهای هوش حیوانات را به خود اختصاص داده است.

کلاغ نخل نشین Corvus palmarum

کلاغ نخل نشین با نام علمی: Corvus palmarum از دیگر گونه‌های کلاغ است، این پرنده نسبت به سایر همنوعان خود کمی کوچک‌تر و بیشتر به رنگ سیاه دیده می‌شود. گونه کلاغ نخل‌نشین بیشتر در جزیره کارائیب و اسپانیولا، نیومکزیکو دیده می‌شود، قبلاََ در منطقه کوبا فروان بود اما دیگر این پرنده در آنجا دیده نشده است،

غراب گردن سفید Corvus alberculos

غراب گردن سفید با نام علمی: Corvus alberculos بومی جنوب، مرکز و شمال آفریقا می‌باشد. غراب گردن سفید با نام علمی: Corvus alberculos بومی جنوب، مرکز و شمال آفریقا می‌باشد.

کلاغ هاوایی Corvus hawaiiensis + تصاویر

کلاغ هاوایی بانام علمی: Corvus hawaiiensis یکی از انواع گونه‌های کلاغ است که در حال حاضر انقراض شده و در اندازه 48-50 سانتی‌متر می‌باشد. این پرنده یکی از قوی‌ترین پرندگان از نظر پرواز کردن شناخته شده است.

درباره هشت پا Octopoda بیشتر بدانید؟

هشت پا با نام دیگر اختاپوس و نام علمی: Octopoda یکی از جانوران آبزی از رده سرپایان است. بدن این جانور کاملاََ نرم و برخلاف سایر جانداران دیگر بدون استخوان است و همین امر باعث شده به راحتی تغیر شکل بگیرند و از لابه لای صخره‌های کوچک و باریک به راحتی عبور کنند.

کلاغ منقار سفید Corvus woodfordi

کلاغ منقار سفید با نام علمی: Corvus woodfordi یکی از گونه‌های کلاغ است، این پرنده با نام کلاغ نوک سفید نیز شناخته می‌شود، همانطور که از نام او پیداست، دلیل اصلی انتخاب نام این پرنده، وجود منقار سفید رنگ اوست.

درباره میمون ها بیشتر بدانید؟

میمون ها یا میمونیان با نام علمی: Monkey به عنوان خواهر خشک بینیان هستند، آنها از جمله حیواناتی هستند که هوش بالایی دارند، در پستی جداگانه به موضوع هوش میمون ها پرداختیم، امروز هم با موضوع درباره میمون ها بیشتر بدانید؟ در خدمت شما هستیم، در ادامه با مجله اینترنتی فارسیلو همراه باشید.

کلاغ ماریانا Corvus kubaryi + تصاویر

کلاغ ماریانا با نام علمی: Mariana crow و نام Corvus kubaryi نیز شناخته می شود، این پرنده یکی از انواع گونه های کلاغ است. ماریانا در اندازه 38 سانتی متر و حدود 15 اینچ به رنگ سیاه و سفید براق دیده می شود. متاسفانه این گونه در حال انقراض است

کلاغ جزایر سلیمان Corvus meeki

کلاغ جزایر سلیمان با نام علمی: Corvus meeki یکی از انواع نژاد کلاغ است، این پرنده با نام های دیگر کلاغ بوگنویل یا بو گن ویل نیز شناخته می شود، همانطور که از نام او پیداست، این گونه بومی جزایر سلیمان، جزیرهٔ بوگنویل، پاپوآ گینهٔ نو و یک گروه جزیره دیگر بنام Shortland Islands است.

کلاغ سر قهوه‌ای Corvus fuscicapillus

کلاغ سر قهوه‌ای از دیگر گونه های کلاغ بشمار می رود، این پرنده با نام علمی: Corvus fuscicapillus بیشتر در جنگل های گرمسیری و مناطق نیمه گرمسیری مرطوب و جنگل هایی که از درختان انبه باشد، دیده می شود. گونه سر قهوه ای در اندازه ای به طول 22 در 56 سانتی متر و دم آن 7 در 18 سانتی متر دیده می شود.

کلاغ نی زن Corvus typicus

کلاغ لوله معروف به کلاغ نی زن با نام علمی: Corvus typicus از گونه های کلاغ است، این پرنده بومی جزیره ای در اندونزی بنام سولاوسی و زیستگاه طبیعی آن جنگل های نیمه گرمسیری یا گرمسیری است.

کلاغ ماهی خور Corvus ossifragus

یکی دیگر از نژاد کلاغ ها، کلاغ ماهی خور یا کلاغ ماهی خوار با نام علمی: Corvus ossifragus می باشد، این پرنده در دریای شرقی از ایالات متحده از رود آیلند جنوبی تا شهری بنام کی وست در فلوریدا و در سرتاسر خط ساحلی شمال خلیج مکزیک دیده می شود.

کلاغ گردن سفید Corvus leucognaphalus

کلاغ گردن سفید بانام علمی: Corvus leucognaphalus یکی از انواع گونه های کلاغ است که خطر انقراض آن وجود دارد، ای پرنده در اندازه 42-46 سانتی متر یا 17-18 اینچ دیده می شود و شباهت زیادی به گونه کلاغ جامائیکایی دارد.

کلاغ کوبایی Corvus nasicus

یکی دیگر از گونه های کلاغ، کلاغ کوبایی با نام علمی: Corvus nasicus است، این پرنده شباهت زیادی به کلاغ جامائیکایی دارد، و در اندازه 40-42 سانتیمتر یا 16-17 اینچ دیده می شود. کلاغ کوبایی بومی جزیره فلوریدا کیز در کارائیب است و به نظر میرسد، آنها در کنار انسانها به خوبی زندگی می کنند.

کلاغ هندی Corvus splendens + تصاویر

کلاغ هندی بانام علمی: Corvus splendens به عنوان کلاغ خانگی و بنام های دیگر کلاغ کلمبو و greynecked نیز شناخته می شود، خوشبختانه این پرنده کمترین نگرانی انقراض را دارد و بیشتر جمعیت آن در نپال، سری لانکا و …..

کلاغ بانگی Corvus unicolor + تصاویر

کلاغ بانگی با نام علمی: Corvus unicolor یکی از گونه های کلاغ است، این پرنده با نام کلاغ بانگایی Corvus Banggai نیز شناخته می شود. این پرنده بومی سولاوسی مرکزی، اندونزی و جزیره بانگایی «یک گروه جزیره در اندونزی» است. کلاغ بانگایی یکی از پرندگانی است

کلاغ تورسی Corvus orru + تصاویر

کلاغ تورسی با نام علمی: Corvus Torresian یا Corvus orru یکی از گونه های کلاغ است، این پرنده در بعضی فرهنگ ها به کلاغ استرالیایی و Papuan crow کلاغ پاپوآ نامیده می شود، این گونه بومی شمال و غرب استرالیا و جزایر آن در اندونزی و پاپوآ گینه نو است.

انواع نژاد کلاغ و گونه های مختلف غراب

اکثر گونه های کلاغ سیاه است و تعدادی نیز سیاه و کمی سفید می باشد، در بعضی نژادها پر و بال خاکستری رنگ است. کلاغ‌ها نوک هایی قوی با پاهای محکمی دارند. در این پرندگان دودیسی جنسی کمتر می‌باشد. در ادامه با انواع نژاد کلاغ و گونه های مختلف غراب با ما باشید.

کلاغ کوچک Corvus bennetti + تصاویر

کلاغ کوچک با نام علمی: Corvus bennetti از گونه های کلاغ است، این پرنده بیشتر شباهت زیادی به کلاغ تورسی دارد. گونه در اندازه: طول 38-45 سانتی متر دیده می شود، محل سکونت آن بیشتر در مناطق غربی و مرکزی استرالیا و اغلب ساکن مکانهای بسیار خشک و در نزدیکی بیابان است.

کلاغ دماغه امید نیک Corvus capensis + تصاویر

یکی از گونه های کلاغ، کلاغ دماغه امید نیک که بیشتر آنرا کلاغ دماغه می شناسند با نام علمی: Corvus capensis می باشد. دماغه امید نیک در واقع یک دماغه در آفریقای جنوبی یا شبه جزیره صخره‌ای است.

غراب جنگلی Corvus tasmanicus + تصاویر

غراب جنگلی با نام دیگر کلاغ تاسمانی یکی از نژادهای کلاغ است، و با نام علمی: Corvus tasmanicus یا Tasmanian raven و Forest raven شناخته می شود. این پرنده بومی ایالت استرالیایی تاسمانی و پورتلند و …

کلاغ دم کوتاه Corvus rhipidurus + تصاویر

کلاغ دم بادبزنی با نام دیگر کلاغ دم کوتاه و نام علمی: Corvus rhipidurus یکی از انواع گونه های کلاغ است، این پرنده بومی شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان است. اندازه این گونه به 47-51 سانتی متر میرسد. اما

کلاغ لاشه Corvus corone + تصاویر

کلاغ لاشه یکی دیگر از انواع نژاد کلاغ است این پرنده با نام علمی Corvus corone شباهت زیادی به کلاغ سیاه دارد، تشخیص آن باتوجه به تکزی بودن آن ممکن است. کلاغ لاشه یکی از گونه هایی بود که در ابتدا توسط یک گیاه شناس بنام کارل لینه “Carl Linnaeus” در کتاب «سامانه طبیعت» نوشته ایشان، نوشته شد

کلاغ ابلق Corvus cornix + تصاویر

یکی از گونه های کلاغ، کلاغ ابلق با نام علمی: Corvus cornix است، این پرنده در خانواده کلاغیان و راسته گنجشک سانان قرار دارد. رفتار این پرنده شباهت زیادی به Corvus corone دارد، تنها تفاوت آنها وجود رنگ خاکستری در پشت و شکم آنهاست.

کلاغ گردن بور – زاغچه Corvus monedula + تصاویر

یکی دیگر از نژاد کلاغ ها کلاغ گردن بور یا زاغچه با نام علمی: Corvus monedula است. زاغچه ها با نام های دیگری مانند: زاغچه اروپایی، زاغچه غربی، زاغچه اوراسیایی نیز شناخته می شوند، در ادامه با مجله فارسیلو همراه باشید.

کلاغ منقار بزرگ Corvus macrorhynchos + تصاویر

کلاغ منقار بزرگ یکی از نژادهای کلاغ است، کلاغ جنگل یکی دیگر از نام های منقار بزرگ می باشد. Corvus macrorhynchos نام علمی کلاغ جنگلی است، این پرنده در رده پرندگان و راسته گنجشک سانان قرار دارد.

Hodgkin’s lymphoma | لنفوم هاجکین یا هوچکین (HL) چیست؟

لنفوم هاجکین (HL) قبل از سالهای 1970 تقریباً باعث مرگ تمامی مبتلایان می‌شد. اما امروزه با تکامل روش‌های درمانی، این بیماری یکی از قابل‌درمان‌ترین بدخیمی‌ها است، اکثر بیماران مبتلا به این بیماری قابل علاج کامل هستند.

غراب چیهواهوایی Corvus cryptoleucus + تصاویر

غراب چیهواهوایی با نام علمی: Corvus cryptoleucus با نام دیگر کلاغ چیهوآهوآن یکی دیگر از انواع گونه های کلاغ است. چرا گویند “غراب” درواقع همان کلاغ است، ولی به آن دسته از سرده کلاغ ها که جسته بزرگتری نسبت به سایر گونه ها دارند «غراب» گفته می شود.

کلاغ منقار باریک Corvus enca + تصاویر

یکی دیگر از انواع گونه های کلاغ، کلاغ منقار باریک است. کلاغ نوک باریک با نام علمی: Corvus enca که در رده پرندگان قرار دارد. در این نژاد کمتر اطلاعاتی بدست آمده است. در ادامه با مجله علمی فارسیلو همراه ما باشید

کلاغ جامائیکایی Corvus jamaicensis + تصاویر

کلاغ جامائیکایی با نام علمی: Corvus jamaicensis یکی دیگر از گونه های کلاغ است، کلاغ جامائیکا دارای طول 35 الی 38 سانتیمتر است. همانطور که از نام او پیداست، این گونه در جزیره مرجانی جامائیکا یافت می شود و اغلب محل سکونت آن در باغ های بزرگ و جنگل ها قرار دارد.

مورفولوژی قارچ خوراکی

قارچ دکمه ای از شکل ظاهری آن در هنگام جوانه زنی مشتق شده است، هرچند که این مرحله از رشد قارچ ناپایدار بوده و قارچ در مرحله بلوغ به حالت چتری در می آید. این قارچ عطر و طعم بسیار مطبوعی دارد. در تصویر زیر نشانگر مورفولوژی قارچ خوراکی به طور ظاهری می باشد.

کلاغ سیاه Corvus frugilegus + تصاویر

کلاغ سیاه با نام علمی: Corvus frugilegus یکی دیگر از نژاد کلاغ ها است، این پرنده از اعضای خانواده کلاغیان می باشد. طول این گونه به 45 تا 47 سانتی متر میرسد، کلاغ سیاه تقریباََ هم اندازه یا کمی کوچکتر از کلاغ لاشه است.

کلاغ شمال غربی Corvus caurinus + تصاویر

کلاغ شمال غربی با نام علمی: Corvus caurinus یکی دیگر از انواع نژاد کلاغ ها می باشد، کلاغ شمال غربی نام یک گونه از سرده کلاغ ها و بومی شمال غربی آمریکای شمالی است. این پرنده به طور متوسط ​​کمی کوچکتر و 33-41 سانتی متر طول دارد با پاهای نسبتا کوچکتر و باریک تر است.

تاریخچه کاشت قارچ در گلخانه

تاریخچه کاشت قارچ در گلخانه برای اولین بار در سال 1754 در سوئد ابداع شد و پس از آن به انگلستان و سایر نقاط اروپا گسترش یافت. از آنجا که قارچ ها در تاریکی می توانند رشد کنند در اوایل قرن نوزدهم تاریخچه کاشت قارچ در غارهای طبیعی فرانسه توسعه زیادی پیدا کرد.

تاریخچه پرورش قارچ خوراکی

تاریخچه پرورش قارچ خوراکی به عنوان غذا و دارو به زمانی بسیار دور بر می گردد. انسان های اولیه از خواص ویژه قارچ‌ها اطلاعاتی داشته‌اند، و آنها را برای کشت انتخاب کرده اند.

درباره کلاغ ها بیشتر بدانید؟

کلاغ ها حیوانات باهوشی هستند، این پرنده از راسته گنجشک سانان با نام انگلیسی: raven که تقریبا میتوان گفت همه چیز خوار هستند. بیشتر گونه های کلاغ با رنگ سیاه یا کمی سفید با نوک و پاهای بسیار قوی هستند.

پیشگیری و درمان سرطان استخوان

سرطان استخوان می تواند سبب ضعیف شدن و شکنندگی استخوان ها شود که گاهی ناشی از شکستگی تحت فشار مهره های ستون فقرات می باشد. در ادامه با پیشگیری و درمان سرطان استخوان با ما باشید.

علت شیوع سرطان استخوان چیست؟

سرطان استخوان می تواند دلایل متعددی داشته باشد، ولی علت ایجاد سرطان استخوان هنوز بطور قطعی مشخص نشده است، با پیشرفت علم، محققان دلایل شیوع سرطان استخوان را به موارد زیر نسبت داده اند.

اختلالات ژنتیکی
بیماری پاژه Paget’s disease
قرار گرفتن در معرض اشعه ها

علائم سرطان استخوان کدامند؟

از مهم ترین علایم سرطان استخوان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
ایجاد ورم در ناحیه مفاصل
احساس خستگی
تب کردن
نازک شدن یا خوردگی جدار استخوان
کاهش وزن
احساس ضعف و کم خونی
براق شدن سطح پوست (قسمت تومور)

درباره سگ ها بیشتر بدانید

سگ با نام علمی: Canis lupus familiaris از راستهٔ سگ‌سانان و زیرگونهٔ اهلی گرگ‌ها و پستانداری است. یکی از نخستین حیواناتی که به دست انسان اهلی شد سگ‌ها هستند، در ادامه با تاریخچه سگ و…

استئوئید استئوما چیست؟ osteoid osteoma

استئوئید استئوما به انگلیسی: osteoid osteoma یک نمونه از تومورهای استخوانی خوش خیم نوع اولیه می باشد. این تومور از نیدوس Nidus (یک مرکز بافت نرم) تشکیل شده است.

انواع سرطان استخوان

انواع سرطان استخوان یا انواع تومور استخوان: تومورهای اولیه استخوانی و تومورهای استخوانی ثانویه
سرطان استخوان یکی دیگر از انواع تومورها، بسیار جدی و سخت است، زمانی که سلولهای استخوان ساز بدن دچار مشکل می شوند باعث ایجاد تومور استخوان در استخوانها میشود.

سرطان استخوان چیست؟

سرطان استخوان یا تومور استخوان یکی دیگر از انواع سرطان است. سرطان استخوان درحال حاضر یکی از سرطان های نادر است، این بیماری درون یاخته های استخوانی شکل می گیرد. بیماری سرطان استخوان در اکثر نواحی بدن رشد میکند، ولی طبق آمار بدست آمده بیشتر در استخوان های بزرگ دیده شده است، در ادامه با قسمتهایی از بدن که سرطان-استخوان رشد میکند آشنا شوید.

لوسمی لنفوسیتی حاد (ALL) چیست؟

لوسمی لنفوسیتی حاد یا حاد لنفاوی به اختصار (ALL) با نام انگلیسی leukemia lymphocytic acute یکی از انواع سرطان خون است. این نوع لوسمی سلول‌های لنفاوی یا لنفوسیت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد که روندی حاد دارد. در این بیماری سلول های مغز استخوان بلوغ مناسبی ندارند. مغز استخوان بافت اسفنجی شکل دارد که داخل استخوانهای بزرگ بدن قرار می گیرد.

لوسمی لنفوسیتی مزمن (CLL) چیست؟

Chronic lymphocytic leukemia لوسمی مزمن لنفوئیدی که لنفوسیتی مزمن نیز شناخته میشود، یکی از انواع سرطان خون است. که به اختصار (CLL) نمایش داده میشود. این نوع لوسمی که روندی مزمن دارد، سلول‌های لنفاوی یا لنفوسیت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد که بافت‌های لنفاوی را می‌سازند.

سرطان چیست ؟ + انواع سرطان و علائم تشخیص سرطان

سرطان چیست ؟ و چگونه به وجود می آید؟ با انواع سرطان ها آشنا شوید و از علائم تسخیص سرطان باخبر شوید. شناسایی سرطان و علائم آن را جدی بگیرید، همیشه سعی کنیم در حال پیشگیری باشیم تا درمان. بیماری سرطان جزء دومین و مرگبار ترین بیماری ها در جهان شناسایی شده است، که طبق پیش بینی محققان این بیماری در 20 سال آینده حدود 70% افزایش خواهد داشت.

لوسمی میلوئیدی حاد (AML) چیست؟

لوسمی میلوئیدی حاد یا لوسمی حاد مغز استخوان که به اختصار AML با نام انگلیسی: leukemia myeloid acute شناخته میشود، یکی از انواع سرطان خون است. این نوع لوکمی سلول‌های مغز استخوان یا میلوسیت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و روندی حاد دارد. در این بیماری مغز استخوان، گلبول سفید میلو بلاست، به صورت غیرطبیعی شروع به ساخت گلبول‌های قرمز یا پلاکت‌ها میکند.

لوکمی میلوئیدی حاد یکی از سرطانهای شایع در سنین کودکان است.

لوسمی میلوئیدی مزمن (CML) چیست؟

لوسمی میلوئیدی مزمن که به اختصار (CML) لوکمی میلوئیدی مزمن نیز شناخته میشود یکی از انواع سرطان خون است. این نوع لوکمی سلول‌های مغز استخوان یا میلوسیت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد که بافت‌های مغز استخوان را می‌سازند و روندی مزمن دارد.

سرطان خون چیست؟ | علائم سرطان خون | پیشگیری و درمان سرطان خون

در این مقاله با مواردی همچون: انواع سرطان خون | نشانه ها و علائم سرطان خون | روند تشخیص سرطان خون | علت وقوع سرطان خون | پیشگیری و درمان سرطان خون آشنا میشوید.
سرطان خون با نام های، چنگار خون، لوسمی و لوکمیا شناخته میشود و Leukemia یا Leukaemia از نام های انگلیسی این بیماری هستند.
سرطان خون را میتوان اینگونه تعریف کرد:

میمون ها پنجمین حیوانات باهوش دنیا

میمون جزء پنجمین حیوان باهوش در دنیا شناخته شده است که رفتارهای شبه انسانی از خود نشان داده است. میمون ها پنجمین حیوانات باهوش دنیا شناخته شده اند.

کلاغ ششمین حیوان باهوش در دنیا

کلاغ ها جزء ششمین حیوانات باهوش در دنیا شناخته شده اند، هوش کلاغ قابل ستایش است. اگر شماهم تا به حال به هوش این حیوان پی نبردید، به ادامه مطلب مراجعه کنید.