امروز Wednesday 26 June 2019

باهوش ترین حیوانات دنیا

باهوش ترین حیوانات دنیا کدامند و با چه معیارهایی سنجیده میشوند؟ با توجه به تنوع معیارها و عدم امکان تعریف دقیق معیارهای سنجش هوش، بازهم نمیتوان هوش حیوانات را در یک فهرست رتبه بندی دقیق قرار داد.

فیل برترین حیوان باهوش در دنیا

فیل اولین حیوان باهوش در دنیا به شمار میرود. فیل ها از آن دسته حیواناتی هستند که به زبان متعارف و خودمانی، هوش هیجانی بالایی دارند. طبق آمار بدست آمده فیل ها در مقابل سایر دیگر حیوانات از بیشترین نشانه های همدلی و درک متقابل را نشان می‌دهند، آنها برای حل مشکلات خود کار……

سگ سومین حیوان باهوش در دنیا

سگ جزء سومین حیوان باهوش در جهان محسوب میشود، با اینکه از وفاداری و هوش این حیوان تعاریفی شنیدیم، رتبه سوم در سنجش معیارهای هوش حیوانات را به خود اختصاص داده است.

درباره هشت پا Octopoda بیشتر بدانید؟

هشت پا با نام دیگر اختاپوس و نام علمی: Octopoda یکی از جانوران آبزی از رده سرپایان است. بدن این جانور کاملاََ نرم و برخلاف سایر جانداران دیگر بدون استخوان است و همین امر باعث شده به راحتی تغیر شکل بگیرند و از لابه لای صخره‌های کوچک و باریک به راحتی عبور کنند.

کلاغ لاشه Corvus corone + تصاویر

کلاغ لاشه یکی دیگر از انواع نژاد کلاغ است این پرنده با نام علمی Corvus corone شباهت زیادی به کلاغ سیاه دارد، تشخیص آن باتوجه به تکزی بودن آن ممکن است. کلاغ لاشه یکی از گونه هایی بود که در ابتدا توسط یک گیاه شناس بنام کارل لینه “Carl Linnaeus” در کتاب «سامانه طبیعت» نوشته ایشان، نوشته شد

کلاغ سیاه Corvus frugilegus + تصاویر

کلاغ سیاه با نام علمی: Corvus frugilegus یکی دیگر از نژاد کلاغ ها است، این پرنده از اعضای خانواده کلاغیان می باشد. طول این گونه به 45 تا 47 سانتی متر میرسد، کلاغ سیاه تقریباََ هم اندازه یا کمی کوچکتر از کلاغ لاشه است.

میمون ها پنجمین حیوانات باهوش دنیا

میمون جزء پنجمین حیوان باهوش در دنیا شناخته شده است که رفتارهای شبه انسانی از خود نشان داده است. میمون ها پنجمین حیوانات باهوش دنیا شناخته شده اند.

کلاغ ششمین حیوان باهوش در دنیا

کلاغ ها جزء ششمین حیوانات باهوش در دنیا شناخته شده اند، هوش کلاغ قابل ستایش است. اگر شماهم تا به حال به هوش این حیوان پی نبردید، به ادامه مطلب مراجعه کنید.