امروز Tuesday 25 June 2019

پیشگیری و درمان سرطان استخوان

سرطان استخوان می تواند سبب ضعیف شدن و شکنندگی استخوان ها شود که گاهی ناشی از شکستگی تحت فشار مهره های ستون فقرات می باشد. در ادامه با پیشگیری و درمان سرطان استخوان با ما باشید.

علت شیوع سرطان استخوان چیست؟

سرطان استخوان می تواند دلایل متعددی داشته باشد، ولی علت ایجاد سرطان استخوان هنوز بطور قطعی مشخص نشده است، با پیشرفت علم، محققان دلایل شیوع سرطان استخوان را به موارد زیر نسبت داده اند.

اختلالات ژنتیکی
بیماری پاژه Paget’s disease
قرار گرفتن در معرض اشعه ها

علائم سرطان استخوان کدامند؟

از مهم ترین علایم سرطان استخوان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
ایجاد ورم در ناحیه مفاصل
احساس خستگی
تب کردن
نازک شدن یا خوردگی جدار استخوان
کاهش وزن
احساس ضعف و کم خونی
براق شدن سطح پوست (قسمت تومور)

استئوئید استئوما چیست؟ osteoid osteoma

استئوئید استئوما به انگلیسی: osteoid osteoma یک نمونه از تومورهای استخوانی خوش خیم نوع اولیه می باشد. این تومور از نیدوس Nidus (یک مرکز بافت نرم) تشکیل شده است.

انواع سرطان استخوان

انواع سرطان استخوان یا انواع تومور استخوان: تومورهای اولیه استخوانی و تومورهای استخوانی ثانویه
سرطان استخوان یکی دیگر از انواع تومورها، بسیار جدی و سخت است، زمانی که سلولهای استخوان ساز بدن دچار مشکل می شوند باعث ایجاد تومور استخوان در استخوانها میشود.

سرطان استخوان چیست؟

سرطان استخوان یا تومور استخوان یکی دیگر از انواع سرطان است. سرطان استخوان درحال حاضر یکی از سرطان های نادر است، این بیماری درون یاخته های استخوانی شکل می گیرد. بیماری سرطان استخوان در اکثر نواحی بدن رشد میکند، ولی طبق آمار بدست آمده بیشتر در استخوان های بزرگ دیده شده است، در ادامه با قسمتهایی از بدن که سرطان-استخوان رشد میکند آشنا شوید.

سرطان چیست ؟ + انواع سرطان و علائم تشخیص سرطان

سرطان چیست ؟ و چگونه به وجود می آید؟ با انواع سرطان ها آشنا شوید و از علائم تسخیص سرطان باخبر شوید. شناسایی سرطان و علائم آن را جدی بگیرید، همیشه سعی کنیم در حال پیشگیری باشیم تا درمان. بیماری سرطان جزء دومین و مرگبار ترین بیماری ها در جهان شناسایی شده است، که طبق پیش بینی محققان این بیماری در 20 سال آینده حدود 70% افزایش خواهد داشت.