امروز Tuesday 25 June 2019

باهوش ترین حیوانات دنیا

باهوش ترین حیوانات دنیا کدامند و با چه معیارهایی سنجیده میشوند؟ با توجه به تنوع معیارها و عدم امکان تعریف دقیق معیارهای سنجش هوش، بازهم نمیتوان هوش حیوانات را در یک فهرست رتبه بندی دقیق قرار داد.

کلاغ نخل نشین Corvus palmarum

کلاغ نخل نشین با نام علمی: Corvus palmarum از دیگر گونه‌های کلاغ است، این پرنده نسبت به سایر همنوعان خود کمی کوچک‌تر و بیشتر به رنگ سیاه دیده می‌شود. گونه کلاغ نخل‌نشین بیشتر در جزیره کارائیب و اسپانیولا، نیومکزیکو دیده می‌شود، قبلاََ در منطقه کوبا فروان بود اما دیگر این پرنده در آنجا دیده نشده است،

غراب گردن سفید Corvus alberculos

غراب گردن سفید با نام علمی: Corvus alberculos بومی جنوب، مرکز و شمال آفریقا می‌باشد. غراب گردن سفید با نام علمی: Corvus alberculos بومی جنوب، مرکز و شمال آفریقا می‌باشد.

کلاغ هاوایی Corvus hawaiiensis + تصاویر

کلاغ هاوایی بانام علمی: Corvus hawaiiensis یکی از انواع گونه‌های کلاغ است که در حال حاضر انقراض شده و در اندازه 48-50 سانتی‌متر می‌باشد. این پرنده یکی از قوی‌ترین پرندگان از نظر پرواز کردن شناخته شده است.

کلاغ منقار سفید Corvus woodfordi

کلاغ منقار سفید با نام علمی: Corvus woodfordi یکی از گونه‌های کلاغ است، این پرنده با نام کلاغ نوک سفید نیز شناخته می‌شود، همانطور که از نام او پیداست، دلیل اصلی انتخاب نام این پرنده، وجود منقار سفید رنگ اوست.

کلاغ ماریانا Corvus kubaryi + تصاویر

کلاغ ماریانا با نام علمی: Mariana crow و نام Corvus kubaryi نیز شناخته می شود، این پرنده یکی از انواع گونه های کلاغ است. ماریانا در اندازه 38 سانتی متر و حدود 15 اینچ به رنگ سیاه و سفید براق دیده می شود. متاسفانه این گونه در حال انقراض است

کلاغ جزایر سلیمان Corvus meeki

کلاغ جزایر سلیمان با نام علمی: Corvus meeki یکی از انواع نژاد کلاغ است، این پرنده با نام های دیگر کلاغ بوگنویل یا بو گن ویل نیز شناخته می شود، همانطور که از نام او پیداست، این گونه بومی جزایر سلیمان، جزیرهٔ بوگنویل، پاپوآ گینهٔ نو و یک گروه جزیره دیگر بنام Shortland Islands است.

کلاغ سر قهوه‌ای Corvus fuscicapillus

کلاغ سر قهوه‌ای از دیگر گونه های کلاغ بشمار می رود، این پرنده با نام علمی: Corvus fuscicapillus بیشتر در جنگل های گرمسیری و مناطق نیمه گرمسیری مرطوب و جنگل هایی که از درختان انبه باشد، دیده می شود. گونه سر قهوه ای در اندازه ای به طول 22 در 56 سانتی متر و دم آن 7 در 18 سانتی متر دیده می شود.

کلاغ نی زن Corvus typicus

کلاغ لوله معروف به کلاغ نی زن با نام علمی: Corvus typicus از گونه های کلاغ است، این پرنده بومی جزیره ای در اندونزی بنام سولاوسی و زیستگاه طبیعی آن جنگل های نیمه گرمسیری یا گرمسیری است.

کلاغ ماهی خور Corvus ossifragus

یکی دیگر از نژاد کلاغ ها، کلاغ ماهی خور یا کلاغ ماهی خوار با نام علمی: Corvus ossifragus می باشد، این پرنده در دریای شرقی از ایالات متحده از رود آیلند جنوبی تا شهری بنام کی وست در فلوریدا و در سرتاسر خط ساحلی شمال خلیج مکزیک دیده می شود.

کلاغ گردن سفید Corvus leucognaphalus

کلاغ گردن سفید بانام علمی: Corvus leucognaphalus یکی از انواع گونه های کلاغ است که خطر انقراض آن وجود دارد، ای پرنده در اندازه 42-46 سانتی متر یا 17-18 اینچ دیده می شود و شباهت زیادی به گونه کلاغ جامائیکایی دارد.

کلاغ کوبایی Corvus nasicus

یکی دیگر از گونه های کلاغ، کلاغ کوبایی با نام علمی: Corvus nasicus است، این پرنده شباهت زیادی به کلاغ جامائیکایی دارد، و در اندازه 40-42 سانتیمتر یا 16-17 اینچ دیده می شود. کلاغ کوبایی بومی جزیره فلوریدا کیز در کارائیب است و به نظر میرسد، آنها در کنار انسانها به خوبی زندگی می کنند.

کلاغ هندی Corvus splendens + تصاویر

کلاغ هندی بانام علمی: Corvus splendens به عنوان کلاغ خانگی و بنام های دیگر کلاغ کلمبو و greynecked نیز شناخته می شود، خوشبختانه این پرنده کمترین نگرانی انقراض را دارد و بیشتر جمعیت آن در نپال، سری لانکا و …..

کلاغ بانگی Corvus unicolor + تصاویر

کلاغ بانگی با نام علمی: Corvus unicolor یکی از گونه های کلاغ است، این پرنده با نام کلاغ بانگایی Corvus Banggai نیز شناخته می شود. این پرنده بومی سولاوسی مرکزی، اندونزی و جزیره بانگایی «یک گروه جزیره در اندونزی» است. کلاغ بانگایی یکی از پرندگانی است

کلاغ تورسی Corvus orru + تصاویر

کلاغ تورسی با نام علمی: Corvus Torresian یا Corvus orru یکی از گونه های کلاغ است، این پرنده در بعضی فرهنگ ها به کلاغ استرالیایی و Papuan crow کلاغ پاپوآ نامیده می شود، این گونه بومی شمال و غرب استرالیا و جزایر آن در اندونزی و پاپوآ گینه نو است.

انواع نژاد کلاغ و گونه های مختلف غراب

اکثر گونه های کلاغ سیاه است و تعدادی نیز سیاه و کمی سفید می باشد، در بعضی نژادها پر و بال خاکستری رنگ است. کلاغ‌ها نوک هایی قوی با پاهای محکمی دارند. در این پرندگان دودیسی جنسی کمتر می‌باشد. در ادامه با انواع نژاد کلاغ و گونه های مختلف غراب با ما باشید.

کلاغ کوچک Corvus bennetti + تصاویر

کلاغ کوچک با نام علمی: Corvus bennetti از گونه های کلاغ است، این پرنده بیشتر شباهت زیادی به کلاغ تورسی دارد. گونه در اندازه: طول 38-45 سانتی متر دیده می شود، محل سکونت آن بیشتر در مناطق غربی و مرکزی استرالیا و اغلب ساکن مکانهای بسیار خشک و در نزدیکی بیابان است.

کلاغ دماغه امید نیک Corvus capensis + تصاویر

یکی از گونه های کلاغ، کلاغ دماغه امید نیک که بیشتر آنرا کلاغ دماغه می شناسند با نام علمی: Corvus capensis می باشد. دماغه امید نیک در واقع یک دماغه در آفریقای جنوبی یا شبه جزیره صخره‌ای است.

غراب جنگلی Corvus tasmanicus + تصاویر

غراب جنگلی با نام دیگر کلاغ تاسمانی یکی از نژادهای کلاغ است، و با نام علمی: Corvus tasmanicus یا Tasmanian raven و Forest raven شناخته می شود. این پرنده بومی ایالت استرالیایی تاسمانی و پورتلند و …

کلاغ دم کوتاه Corvus rhipidurus + تصاویر

کلاغ دم بادبزنی با نام دیگر کلاغ دم کوتاه و نام علمی: Corvus rhipidurus یکی از انواع گونه های کلاغ است، این پرنده بومی شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان است. اندازه این گونه به 47-51 سانتی متر میرسد. اما

کلاغ لاشه Corvus corone + تصاویر

کلاغ لاشه یکی دیگر از انواع نژاد کلاغ است این پرنده با نام علمی Corvus corone شباهت زیادی به کلاغ سیاه دارد، تشخیص آن باتوجه به تکزی بودن آن ممکن است. کلاغ لاشه یکی از گونه هایی بود که در ابتدا توسط یک گیاه شناس بنام کارل لینه “Carl Linnaeus” در کتاب «سامانه طبیعت» نوشته ایشان، نوشته شد

کلاغ ابلق Corvus cornix + تصاویر

یکی از گونه های کلاغ، کلاغ ابلق با نام علمی: Corvus cornix است، این پرنده در خانواده کلاغیان و راسته گنجشک سانان قرار دارد. رفتار این پرنده شباهت زیادی به Corvus corone دارد، تنها تفاوت آنها وجود رنگ خاکستری در پشت و شکم آنهاست.

کلاغ گردن بور – زاغچه Corvus monedula + تصاویر

یکی دیگر از نژاد کلاغ ها کلاغ گردن بور یا زاغچه با نام علمی: Corvus monedula است. زاغچه ها با نام های دیگری مانند: زاغچه اروپایی، زاغچه غربی، زاغچه اوراسیایی نیز شناخته می شوند، در ادامه با مجله فارسیلو همراه باشید.

کلاغ منقار بزرگ Corvus macrorhynchos + تصاویر

کلاغ منقار بزرگ یکی از نژادهای کلاغ است، کلاغ جنگل یکی دیگر از نام های منقار بزرگ می باشد. Corvus macrorhynchos نام علمی کلاغ جنگلی است، این پرنده در رده پرندگان و راسته گنجشک سانان قرار دارد.

غراب چیهواهوایی Corvus cryptoleucus + تصاویر

غراب چیهواهوایی با نام علمی: Corvus cryptoleucus با نام دیگر کلاغ چیهوآهوآن یکی دیگر از انواع گونه های کلاغ است. چرا گویند “غراب” درواقع همان کلاغ است، ولی به آن دسته از سرده کلاغ ها که جسته بزرگتری نسبت به سایر گونه ها دارند «غراب» گفته می شود.

کلاغ منقار باریک Corvus enca + تصاویر

یکی دیگر از انواع گونه های کلاغ، کلاغ منقار باریک است. کلاغ نوک باریک با نام علمی: Corvus enca که در رده پرندگان قرار دارد. در این نژاد کمتر اطلاعاتی بدست آمده است. در ادامه با مجله علمی فارسیلو همراه ما باشید

کلاغ جامائیکایی Corvus jamaicensis + تصاویر

کلاغ جامائیکایی با نام علمی: Corvus jamaicensis یکی دیگر از گونه های کلاغ است، کلاغ جامائیکا دارای طول 35 الی 38 سانتیمتر است. همانطور که از نام او پیداست، این گونه در جزیره مرجانی جامائیکا یافت می شود و اغلب محل سکونت آن در باغ های بزرگ و جنگل ها قرار دارد.

کلاغ سیاه Corvus frugilegus + تصاویر

کلاغ سیاه با نام علمی: Corvus frugilegus یکی دیگر از نژاد کلاغ ها است، این پرنده از اعضای خانواده کلاغیان می باشد. طول این گونه به 45 تا 47 سانتی متر میرسد، کلاغ سیاه تقریباََ هم اندازه یا کمی کوچکتر از کلاغ لاشه است.

کلاغ شمال غربی Corvus caurinus + تصاویر

کلاغ شمال غربی با نام علمی: Corvus caurinus یکی دیگر از انواع نژاد کلاغ ها می باشد، کلاغ شمال غربی نام یک گونه از سرده کلاغ ها و بومی شمال غربی آمریکای شمالی است. این پرنده به طور متوسط ​​کمی کوچکتر و 33-41 سانتی متر طول دارد با پاهای نسبتا کوچکتر و باریک تر است.

درباره کلاغ ها بیشتر بدانید؟

کلاغ ها حیوانات باهوشی هستند، این پرنده از راسته گنجشک سانان با نام انگلیسی: raven که تقریبا میتوان گفت همه چیز خوار هستند. بیشتر گونه های کلاغ با رنگ سیاه یا کمی سفید با نوک و پاهای بسیار قوی هستند.

کلاغ ششمین حیوان باهوش در دنیا

کلاغ ها جزء ششمین حیوانات باهوش در دنیا شناخته شده اند، هوش کلاغ قابل ستایش است. اگر شماهم تا به حال به هوش این حیوان پی نبردید، به ادامه مطلب مراجعه کنید.